Jak kawa i woda wpływają na naszą aktywność w pracy?
sxc.hu
Eden

Jak kawa i woda wpływają na naszą aktywność w pracy?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Dla każdego szefa inwestycja w kawę i wodę dla swego personelu jest niemal tak samo ważna, jak zakup nowoczesnych urządzeń biurowych. Dlaczego?

Kawa. Napój mądrych i kreatywnych

Jest smaczna i aromatyczna, a przede wszystkim skutecznie pobudza do działania. Już sam jej zapach dodaje energii, a zawarta w niej kofeina pozwala jaśniej i logiczniej myśleć. Filiżanka kawy to idealne rozwiązanie dla tych, których dopada zmęczenie i którzy muszą dodać sobie energii. O tym, że kawa radzi tu sobie idealnie, wiemy od dawna. Pierwsze kawiarnie znane były jako „szkoły mądrości”, w których przy filiżance aromatycznego płynu spotykały się najtęższe głowy lokalnych społeczności. Kawa inspiruje i pobudza do działania, a wielu pracowników biurowych nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia w pracy bez filiżanki tego napoju. Jaki jest jego wpływ na ludzką aktywność? Ogromny. Kawa nie tylko zwiększa koncentrację, ale pozwala zwalczać pierwsze oznaki zmęczenia fizycznego. Stymuluje cały organizm i tym samym pobudza do intensywniejszego wysiłku. Mniejsze zmęczenie, lepsza pamięć – oto najważniejsze zalety krótkiej przerwy kawowej, dlatego wynajem ekspresów do kawy to świetny sposób na zwiększenie efektywności pracowników.

Woda. Źródło życia i energii

Dla zdrowia i urody każdy człowiek powinien wypijać minimum 1,5 litra wody dziennie. Taka ilość jest niezbędna organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Woda odżywia, a jednocześnie oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn. Dodatkowo może ona skutecznie poprawiać nastrój i samopoczucie, jest też skutecznym rozwiązaniem przy zmęczeniu oraz przy problemach z koncentracją. Słabsza pamięć i rozkojarzenie często są właśnie skutkami lekkiego odwodnienia organizmu. Szklanka czystej wody powinna być zatem zawsze pod ręką. Dzięki temu można przez cały dzień wypijać jej mniejsze porcje i na bieżąco chronić się przed pierwszymi objawami odwodnienia. To szczególnie ważne w biurach, w których pracuje się intensywnie i w których dostęp do orzeźwiającego płynu może decydować nie tylko o stanie zdrowia pracownika, ale i jego efektywności.

Zdrowo i wygodnie, czyli idealne napoje do biura

Dostęp do świeżej, czystej i zdrowej wody jest obecnie standardem w większości biur. Choć jeszcze nie tak dawno dystrybutory wody były w polskich firmach rzadkością, dziś można je spotkać w wielu instytucjach. Dzięki nim każdy pracownik może cieszyć się tym orzeźwiającym płynem, chroniącym nie tylko przed odwodnieniem, ale również pierwszymi oznakami zmęczenia. Oprócz dystrybutorów ważnym urządzeniem w biurach stały się ekspresy do kawy. Dzięki nim pobudzający i aromatyczny napój można przygotować w kilka minut. Efekt? Więcej energii do dalszej pracy, jasny umysł i skuteczne usunięcie pierwszych oznak zmęczenia.

Informacje na temat kawy i wody do biura znajdziesz TUTAJ.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Zakup wody dla pracowników zmniejszy podatek