Jak dowiedzieć się, na co organizacja przekazała Twój...
Fundacja Rosa
fundacja Rosa

Jak dowiedzieć się, na co organizacja przekazała Twój 1%?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Najprostszym sposobem jest odwiedzenie strony www wybranej organizacji i prześledzenie sprawozdań merytorycznych i finansowych z poszczególnych lat. Dzięki nim możemy zobaczyć krok po kroku, jakie działania OPP podjęła w danym roku i jaki budżet przeznaczyła na ich realizację. Każda organizacja pożytku publicznego ma ustawowy obowiązek sporządzenia i podania do wiadomości ogólnej wyżej wymienionych sprawozdań, dlatego nie musimy obawiać się, że jakiś fakt zostanie przed nami zatajony.

 

Kolejnym sposobem zyskania informacji na temat fundacji i stowarzyszeń jest śledzenie ich stron internetowych. Niektóre organizacje bardzo skrupulatnie i regularnie informują o podejmowanych przez siebie działaniach, pisząc aktualności, zamieszczając galerie ze zdjęciami i krótkie filmiki.

 

Coraz więcej OPP prowadzi profile w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Facebook'u. Co ciekawe, pracownicy fundacji i stowarzyszeń nie tylko zakładają oficjalne konta swoich organizacji, ale także poszczególnych projektów. Dla przykładu Fundacja Rosa - oprócz profilu ogólnego - posiada fanpage prowadzonej przez siebie kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona.

 

Możliwości sprawdzenia, na co organizacje pożytku publicznego przeznaczają fundusze od podatników jest wiele. Warto być na bieżąco z działaniami wybranych organizacji, by świadomie obdarowywać je 1%.

 

 

Fundacja Rosa powstała w 2004 roku. Od tego czasu aktywnie działa w Polsce jako organizacja pożytku publicznego. Fundusze, które otrzymuje w ramach corocznej akcji przekazywania 1% podatków na cele charytatywne, przeznacza na wspomaganie dzieci i młodzieży w obszarach zdrowia i edukacji. Funkcjonowanie Fundacji Rosa opiera się na działaniach systemowych, w ramach których prowadzone są m.in. projekty: „Lekki Tornister”, „Kartka ze Szpitala”, „Twoja Szkoła”, „Rakoobrona” oraz zajęcia w Świetlicy Terapeutycznej Fundacji Rosa. Swoją siedzibę ma we Wrocławiu.

Więcej informacji o działaniach organizacji: www.fundacjarosa.pl oraz www.rakoobrona.pl.

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
13 emerytura a podatek dochodowy – co musisz wiedzieć?