Jak bezpiecznie rozliczyć podatek za 2013 rok?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak bezpiecznie rozliczyć podatek za 2013 rok?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

O rosnącej popularności tego typu rozwiązania świadczy fakt, że ponad 3,5 miliona Polaków przesłało PIT przez internet za 2012 r. Ministerstwo Finansów oczekuje, że w bieżącym roku ten wynik będzie jeszcze bardziej okazały.

Internetowy PIT przyjazny dla podatnika

Rozliczając podatek za 2013 r. powinniśmy przede wszystkim pamiętać o zgromadzeniu wszystkich potrzebnych materiałów, takich jak np. dane identyfikacyjne oraz dokumenty uprawniające do skorzystania z preferencyjnych ulg i odliczeń. Przez internet możemy złożyć zeznania PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 wraz z załącznikami. System e-Deklaracje zidentyfikuje nas na podstawie:

 • nr PESEL lub NIP(w przypadku jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT, albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),
 • imienia i nazwiska,
 • daty urodzenia,
 • kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu podatkowym za 2012 r.

Wypełnij PIT krok po kroku z Podatnik.info

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online

Dzięki temu zyskujesz:

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Nie zapomnij o pobraniu UPO

W ostatnim kroku podatnik musi sprawdzić, czy złożony przez niego PIT przez internet za 2013 r. został przyjęty przez Ministerstwo Finansów. W tym celu należy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które stanowi dowód prawidłowego złożenia drogą elektroniczną rozliczenia rocznego w urzędzie skarbowym.

UPO jest dostępne po zalogowaniu na koncie użytkownika, jeżeli wysyłka zeznania przebiegła w prawidłowy sposób i nie wystąpiły w nim żadne błędy. Po jego otrzymaniu podatnik nie musi składać papierowej wersji PIT, a także dokonywać osobistego potwierdzenia w urzędzie skarbowym.

Aby sprawdzić status naszej deklaracji, po wysłaniu rozliczenia do Ministerstwa Finansów lub zapisaniu w Chmurze, należy:

 1. zalogować się na swoje konto w portalu Podatnik.info,
 2. wybrać zakładkę Moje PITy/zapisane druki PIT.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Dołącz do grona 4 milionów zadowolonych Polaków!