Internet cieni – Shadow Internet
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Internet cieni – Shadow Internet

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

To miejsce, w którym poza „standardowymi” treściami znajdziemy również instrukcje wykonania bomby czy pozbycia się ciała, a także treści pedofilskie czy pokazy znęcania się, a nawet morderstwa na żywo. Czy ciemna strona Internetu ma także swoje jasne oblicze?

Shadow Internet, Dark Net czy Deeb Web – to określenia warstwy Internetu, do której dostęp gwarantuje jedynie instalacja odpowiedniego oprogramowania, którego pozyskanie i konfiguracja nie nastręczy problemu nikomu, kto kiedykolwiek wcześniej pobierał, instalował, a także zmieniał ustawienia innego oprogramowania.

Sieć TOR

Shadow Internet jest niejako rozszerzeniem standardowego Internetu, tj. użytkownik posiada dostęp do wszystkich treści „zwykłego” Internetu, a także stron i forów niedostępnych dla osób odwiedzających Clear Net. Sieć TOR (ang. The Onion Router), z której obecnie w skali dnia korzysta około 2,5 miliona mieszkańców globu, powstawała z myślą o jej wykorzystaniu przez amerykańską Marynarkę Wojenną. W 2004 r. projekt U.S. Naval Research Laboratory (Laboratorium Badawcze Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych) był jednak finansowany już przez Electronic Frontier Foundation (pozarządowa organizacja walcząca o wolności obywatelskie), a obecnie jest on nadzorowany przez specjalną organizację non-pofit Tor Projekt.

Dark Net

TOR wykorzystuje trasowanie cebulowe trzeciej generacji, tj. chroni przed analizą ruchu, a w konsekwencji oferuje jego użytkownikom właściwie całkowitą anonimowość w sieci. Ta, zarówno w odniesieniu do IP użytkownika czy jego lokalizacji, uzyskiwana jest poprzez transferowanie połączenia przez wiele routerów, co w praktyce uniemożliwia wyśledzenie połączenia początkowego.

To właśnie anonimowość była fundamentem powstania TOR, jednak największa zaleta sieci stała się także jej największym przekleństwem. TOR stał się bowiem mekką różnej maści kryminalistów i zwyrodnialców. Bez problemu można za jego pośrednictwem nabyć „lewe” dokumenty, dane osobowe czy narkotyki, a także zaznajomić się z obszerną instrukcją konstrukcji bomby domowej roboty. Całkowita anonimowość przyciąga także np. grona pedofilów, a nawet katów. „Nie pytajcie jak trafiłem na tę stronę. Nie podzielę się jej nazwą, bo wiem, że część z was popełniłaby ten sam błąd co ja, wychodząc z założenia, że przecież nie może być tam aż tak źle. Było to webcam show na żywo, za które trzeba było zapłacić, jeśli chciało być się jego reżyserem. Oglądanie było darmowe. Po minucie na ekranie zobaczyłem mężczyznę z zakrytą twarzą. Krótko po tym dołączył do niego drugi facet. Wtedy zaczęły się krzyki, a na ekranie pojawiła się związana kobieta z opaską na oczach. Usadzono ją na krześle. Próbowała oswobodzić się z wiązań, ale była tak mocno związana, że było widać nawet siniaki i otarcia. Bóg wie ile czasu była tak skrępowana. Większy z mężczyzn ściągnął jej przepaskę z oczu, a ona przestała krzyczeć. Spojrzała w kamerę i zdawało się, że pojęła co za chwilę się stanie. Zaczęła płakać i błagać mężczyzn. Wtedy na ekranie chatu pojawił się wpis ‘Italiangoat: połóżcie ją na podłodze’ – reżyser wydał pierwsze polecenie, które zostało zrealizowane. ‘Italiangoat: kopnij ją w brzuch. Kopnij ją w twarz. Powiedz koledze, żeby bił mocniej, nie po to zapłaciłem wam dobre pieniądze’.” - relacjonuje na jednym z amerykańskich forów przypadkowy świadek wyreżyserowanego przez „Italiangoat” morderstwa transmitowanego na żywo w sieci TOR, które zakończyło się notką „Admin: Dziękujemy za oglądanie. Następny pokaz za godzinę”.

Ta jaśniejsza strona

Będąc obywatelami demokratycznego świata przyzwyczailiśmy się już do pełni oddanych nam swobód obywatelskich, dlatego większego wysiłku wymaga od nas wyobrażenie sobie, że wykorzystanie sieci TOR może być narzędziem zwiększającym bezpieczeństwo choćby chińskich, koreańskich czy rosyjskich opozycjonistów i działaczy społecznych, a także jedyną platformą, na której demaskowane mogą być nieprawidłowości władz czy po prostu publikowana ich krytyka. To właśnie jaśniejsze oblicze sieci TOR, która staje się platformą tak cennej i niestety niedocenianej wolności słowa.


Skarbiec.biz

 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
W sieci kwitnie handel danymi osobowymi