Internauci ostrzegają przeciwko MagiaKobiety.pl
http://sxc.hu/

Internauci ostrzegają przeciwko MagiaKobiety.pl

Portal sklepu internetowego MagiaKobiety.pl to na pierwszy rzut oka profesjonalnie przygotowana platforma sprzedażowa oferująca bieliznę damską. To podobno 3.000 produktów, 3.000 zamówień i aż 2.000 klientów, tylko ilu z nich czuje się oszukana?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Strona dopięta na ostatni guzik

Sklep internetowy MagiaKobiety.pl (przedsiębiorstwo posiadało wcześniej siedzibę w Kwidzyniu, a obecnie stacjonuje w Gdańsku) jest dopracowany pod względem technicznym, jak i wizualnym. Posiada przejrzysty interfejs, a produkty o konkurencyjnych cenach opatrzne są dobrymi zdjęciami. Pierwsze wrażenia powiązane z odwiedzinami na platformie są jak najbardziej pozytywne, jest strona kontaktowa oraz opracowany regulamin, a firma przekonuje, że „MagiaKobiety.pl powstała z myślą o stworzeniu unikatowego sklepu, w którym każda kobieta z przyjemnością będzie robić zakupy. Każdego dnia staramy się wywalczyć lepsze ceny u producentów, a tym samym niższe ceny dla Państwa. Posiadamy wyjątkowy system naliczania płatności za dostawę, dzięki któremu kupując towary małe i lekkie zapłacą Państwo mniej. Wszystko z myślą o polepszeniu wygody oraz jakości dla naszych klientów. W naszym sklepie większość produktów wysyłamy już w ciągu 48h. W wyjątkowych sytuacjach czas ten może się wydłużyć o czym zostaną Państwo powiadomieni telefoniczne lub poprzez wiadomość email. Jednym z priorytetów w naszym sklepie jest zapewnienie Państwu bezproblemowych zwrotów. MagiaKobiety.pl to jedyny znany nam sklep, w którym towar możecie Państwo zwrócić nawet 30 dni po kupnie.”

Więc w czym problem?

Ku przestrodze

Problem leży w tym, że istnieje prawdopodobieństwo, że zakupiony tam towar nawet nie dotrze do nas w ciągu 30 dni po jego kupnie. Portal stał się tak „popularny” wśród internautów, że znalazł się na drugim miejscu wśród najczęściej opisywanych w serwisie www.dodajoszusta.pl. Problemy z nim związane opisuje na portalu jedna z wielu rozżalonych klientek MagiaKobiety.pl: „Dnia 06.07.2011 złożyłam zamówienie w sklepie internetowym MagiaKobiety.pl na kwotę 182.72 gr (koszt piżam -3 sztuki- plus koszty przesyłki). Zapłaciłam przelewem z konta osobistego, otrzymałam potwierdzenie złożenia zamówienia i śledziłam swoje konto w wyżej wymienionym sklepie. Po kilku dniach zaniepokojona tym, że nie zmienia sie status zamówienia i pojawia się informacja, że zamówienie jest nieopłacone, próbowałam sie skontaktować ze sklepem na podany na stronie sklepu numer telefonu oraz adres mail. Bez odzewu ze strony sprzedającego. Zauważyłam także, że na stronie sklepu zmieniło sie konto i ja przelałam pieniądze na inny numer bankowy. Napisałam w tej sprawie kolejnego e-maila z kategorycznym stwierdzeniem, że zgłaszam sprawę na policję, wówczas otrzymałam uspakajającego maila od właścicielki sklepu. Odpisałam na niego i dodałam na stronie opinie o sklepie oraz swój adres e-mail by ostrzec innych kupujących w tym sklepie. Zgłosiło sie do mnie w tej sprawie już kilka osób, które zostały potraktowane w podobny sposób przez ten sklep. Od dnia 14.07.2011 nikt ze sklepu sie ze mną nie kontaktował, nie otrzymałam zamówienia ani pieniędzy, zmienił sie tylko status mojego zamówienia na moim indywidualnym koncie w sklepie widnieje informacja opłacone.”

Rozwiązanie sprawy

Serwis Dodaj Oszusta aż obfituje w analogiczne przypadki, nie brak jednak również klientek, które niespodziewanie, po wielotygodniowej batalii mailowo – telefonicznej, po 6-8 tygodniach wreszcie otrzymały wcześniej zamówione towary lub uzyskały zwrot zapłaconych pieniędzy. Najczęściej stosowaną przez niezadowolone klientki i zdaje się najskuteczniejsza taktyką jest po prostu zagłoszenie wykroczenia na

najbliższym komisariacie policji. „Początek mojej historii to praktycznie kopia innych tu zamieszczonych. Brak odzewu na maile, telefony, potem były groźby i straszenie policją, aż w końcu zgłosiłam sprawę policji w nadziei, że odzyskam pieniądze. Kiedy czytałam te wszystkie komentarze pt. „oszustka”, nie mogłam sobie wybaczyć, że zamówiłam towar wart aż 300 zł. Po prawie miesiącu od złożenia zamówienia dostałam e-mail, że towar został wysłany... no i faktycznie ku mojemu ogromnemu zdziwieniu otrzymałam paczkę (nawet kurierem, choć była opcja tylko Poczty Polskiej). Dostałam również informację, że niestety nie dostali jednej rzeczy od producenta i mogą mi zwrócić pieniądze, bądź dosłać w terminie późniejszym. Reasumując dostałam 3 z 4 zamówionych rzeczy. Nie wiem, co o tym wszystkim sądzić. Czy jest to oszustwo, czy tylko nieudolnie prowadzona firma?” – pyta jedna z klientek serwisu.

Mniej popularnym, ale mimo wszystko stosowanym rozwiązaniem jest zgłaszanie podejrzenia nieprawidłowości w gdańskim urzędzie skarbowymi oraz innych instytucjach i organizacjach państwowych. Negatywnych postów mimo wszystko przybywa i mają one coraz silniejsze przesłanie. Klientki już organizują się i zamierzają wystąpić przeciwko MagiaKobiety.pl z pozwem zbiorowym.

 

Portal Skarbiec.Biz

logo-portal-150

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Największy internetowy przekręt w Polsce