INDATA SOFTWARE ze wzrostem 0,61% na otwarciu
http://sxc.hu/
Progress Holding Sp. z o.o.

INDATA SOFTWARE ze wzrostem 0,61% na otwarciu

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

INDATA jest 3 debiutem na głównym rynku w tym roku i 2 spółką, przechodzącą z NewConnect na główny rynek. Po debiucie na rynku regulowanym INDATA planuje emisję akcji. Strategia Emitenta polega na integracji Grupy i nowych przejęciach.

Grupa Kapitałowa Emitenta składa się z 13 spółek działających w branży IT, w której Emitent jest podmiotem dominującym wobec 12 Spółek Zależnych, tj. INDATA Software Division 1, INDATA Software Division 2, INDATA Software LTD, INDATA Software UK, Domenomania.pl, InfoLAN, Cohesiva, Positive Technology, Positive Power, MailPro, Invisio, INDATA Software Division 3.


Grupa oferuje systemy do wymiany dokumentów elektronicznych w formacie EDIFACT, świadczeniem usługi w formule Software as a Service oraz integracją poprzez szynę ESB i wykorzystywane są przede wszystkim przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Dzięki wykorzystaniu systemów B2B Grupy INDATA klienci mogą znacząco zmniejszyć koszty produkcji i dystrybucji, zwiększając jednocześnie swoje udziały rynkowe. Główne źródło przychodów Grupy stanowi sprzedaż usług informatycznych w zakresie:

  • Usługi programistyczne, oprogramowanie – usługi objęte tym segmentem działalności dotyczą szerokiej gamy usług IT, uwzględniających programowanie wraz z zarządzaniem projektowym, administrowanie, tworzenie oprogramowania na zamówienie, sprzedaż baz danych oraz usług telekomunikacyjnych,
  • Usługi agencji interaktywnej – segment ten obejmuje ustalanie strategii marketingowych, tworzenie kreacji reklamowych, szeroko rozumiane usługi reklamowe, obejmujące między innymi monetyzację ruchu w serwisach internetowych oraz e-mail marketing,
  • Hosting.


W maju planowana jest oferta publiczna do 26.000.000 akcji.


W dniach 26-28 maja zostanie przeprowadzona budowa księgi popytu w transzy inwestorów instytucjonalnych oraz zapisy w transzy inwestorów indywidualnych. Cena i ostateczna liczba akcji oferowanych zostaną podane do publicznej wiadomości 28 maja.


Między 29 maja a 3 czerwca nastąpi przyjmowanie zapisów i wpłat od inwestorów instytucjonalnych, w tym w dniach 29 maja - 2 czerwca 2015 r. - przyjmowanie zapisów i wpłat od inwestorów, którzy otrzymali zaproszenia do złożenia zapisów w związku z udziałem w procesie budowy księgi popytu. Przydział akcji nastąpi do 3 czerwca br.


Spółka przewiduje, że po przeprowadzeniu oferty udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy wyniesie ok. 30%.


— Podjęliśmy decyzję, by naszą ofertę publiczną poprzedzić przejściem na rynek główny GPW oraz dostarczeniem inwestorom wyczerpujących informacji finansowych za ostatni rok obrotowy w formie pełnego raportu rocznego wraz z audytem, co naszym zdaniem oraz zdaniem analityków, z którymi rozmawialiśmy podniesie profil transakcji. Jednocześnie kontynuujemy rozmowy dotyczące akwizycji z kilkoma podmiotami. Dzięki przeprowadzeniu oferty po pierwszym notowaniu na GPW będziemy na dalszym etapie rozmów co ma znaczenie dla oferty i inwestorów — powiedział prezes Indata Software Grzegorz Czapla, cytowany w komunikacie poświęconym publikacji prospektu.


Środki z emisji akcji w ramach planowanej oferty publicznej zostaną przeznaczone na działania akwizycyjne, rozwój sprzedaży eksportowej na rynkach Europy Zachodniej oraz rozszerzenie zasobów i kompetencji spółki.


Strategicznym celem rozwoju grupy Indata Software na lata 2015-2018 jest osiągnięcie pozycji, która umożliwi jej dalszy wzrost przychodów i rentowności dzięki rozwojowi produktów i zwiększaniu skali działalności. Działania te umożliwią uczestniczenie w największych projektach informatycznych w kraju, w tym również w projektach realizowanych dla podmiotów publicznych oraz prowadzenie efektywnej działalności za granicą.


Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rośnie aktywność Inwestorów na rynku NewConnect