Im szybciej złożysz PIT…tym więcej będziesz miał...
sxc.hu
Podatnik.info

Im szybciej złożysz PIT…tym więcej będziesz miał czasu na zapłacenie długu fiskusowi

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Na szczęście jest jedna pozytywna wiadomość, w tej całej nieprzyjemnej sytuacji. A może przynajmniej przesłanka, ale tylko dla podatników rozliczających się z fiskusem odpowiednio wcześniej...


Wypełnisz PIT wcześniej, to nie będziesz musiał brać chwilówki


Otóż jeżeli wypełnisz deklarację podatkową dziś, to zdasz sobie sprawę, że musisz dopłacić fiskusowi odpowiednią daninę. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której zwlekając do ostatnich dni kwietnia, nerwowo drapiesz się po głowie, jednocześnie zastanawiając się – „skąd ja wezmę tyle kasy, aby zapłacić bezlitosnej skarbówce?”. Albo nerwowo szukając w internecie firmy pożyczkowej, która na „lichwiarski procent pożyczy mi parę groszy”.


Dlatego jeżeli wypełnisz zeznanie roczne już dziś, to będziesz wiedział, czy spotka Cię…przyjemna niespodzianka – w postaci przysługującego zwrotu podatku, czy konieczność…dopłaty skarbówce. Jeżeli to drugie, to zyskasz czas na spokojne zgromadzenie odpowiedniej kwoty, bez nadmiernego nadszarpnięcia domowych finansów. Zwłaszcza, że 2/3 Polaków ma puste kieszenie – 60 proc. z nas nie posiada żadnych oszczędności. A co 10. od razu wydaje większość pensji na zakupyTak więc "szczerzonego, Pan Bóg strzeże" - warto rozliczyć się z fiskusem już teraz, za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2014/2015.

Zapłać długi skarbówce w terminie!


Ministerstwo Finansów przypomina, że za termin dokonania zapłaty podatku PIT, uważa się:

  • przy zapłacie gotówką — dzień wpłacenia kwoty podatku w kasie urzędu skarbowego lub na rachunek tego organu w banku, w placówce pocztowej w rozumieniu ustawy — Prawo pocztowe, w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, biurze usług płatniczych lub w instytucji płatniczej,
  • Przy przelewie internetowym — dzień obciążenia naszego rachunku bankowego lub naszego rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej lub naszego rachunku płatniczego w instytucji płatniczej na podstawie polecenia przelewu.


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak zapłacić niedopłatę podatku w PIT za 2016 rok?