III ustawa deregulacyjna wejdzie w życie na początku 2013 r.? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika
III ustawa deregulacyjna wejdzie w życie na początku 2013...
KS
http://sxc.hu/
Pracodawcy RP

III ustawa deregulacyjna wejdzie w życie na początku 2013 r.?

Podziel się tym artykułem:   

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu tzw. III ustawy deregulacyjnej. 

– Mamy nadzieję, że ten etap prac nad projektem będzie przebiegał sprawnie, tak aby ustawa zgodnie z planem weszła w życie z początkiem przyszłego roku –powiedział dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP Piotr Rogowiecki.

Przedsiębiorcom należy ulżyć w dobie kryzysu

Polska gospodarka potrzebuje odbiurokratyzowania, co jest szczególnie istotne w okresie spowolnienia gospodarczego. Firmy, mając zmniejszony portfel zamówień, nie mogą tracić czasu na zaspokajanie apetytu administracji, tylko muszą się skupić na poszukiwaniu klientów. – Dlatego pozytywnie oceniamy trzecią odsłonę deregulacji. Wiele zawartych w niej propozycji spełnia nasze postulaty, m.in. wprowadzenie ułatwień w obszarze tzw. kasowego VAT i w korzystaniu z tzw. ulgi za złe długi, czy też zniesienie uznaniowości administracyjnej dotyczącej możliwości ograniczenia wysokości zaliczek płaconych przez podatników – przypomina najważniejsze dla przedsiębiorców kwestie dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP, Piotr Rogowiecki.

Biurokracja generuje duże koszty

Pracodawcy RP przypominają, że roczne koszty generowane przez administrację mogą sięgać w Polsce nawet 6,1% PKB, natomiast suma rocznych obciążeń administracyjnych (czyli czystej biurokracji) szacowana jest na ok. 2,9% PKB. Dane te pochodzą z analizy resortu gospodarki.

 

 

Podziel się tym artykułem: