III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw...
http://sxc.hu/
Krajowa Izba Doradców Podatkowych

III Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw już wkrótce

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Partnerem Merytorycznym sesji „Europejskie systemy podatkowe a polskie rozwiązania” oraz Organizacją Wspierającą Kongres został Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Współpraca i kooperacja firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym – oto główne hasło III Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Celem organizatora – Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – jest stworzenie miejsca do dyskusji, określenia i wytyczenia kierunków rozwoju tego sektora.

Na drugi dzień Kongresu przewidziano debatę na temat systemów podatkowych. W panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Europejskie systemy podatkowe a polskie rozwiązania” wezmą udział m.in. Mariusz Haładyj z Ministerstwa Gospodarki, Aleš Ptáček – przedstawiciel Izby Doradców Podatkowych Republiki Czeskiej, Kazimierz Pazgan – Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Waldemar Szewc – doradca podatkowy ze Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych – Partnera Merytorycznego tej sesji.

„Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych już po raz drugi wspiera Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców, a na co dzień stale współpracuje z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach, gdyż popieramy każde działania promujące i rozwijające przedsiębiorczość” – wyjaśnia Jan Pytel, Przewodniczący Zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, dodając: „Cieszymy się, że w tegorocznej edycji znalazło się miejsce na dyskusję o systemach podatkowych. Różnice pomiędzy polskimi a europejskimi rozwiązaniami od zawsze sprawiają wiele problemów przedsiębiorcom z UE, dlatego mamy nadzieję, że debata ta to pierwszy krok w kierunku wypracowania korzystnych zmian”.

Podczas sesji „Europejskie systemy podatkowe a polskie rozwiązania” poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • ocena polskiego systemu podatkowego pod kątem konkurencyjności wobec innych systemów podatkowych w Europie w świetle stawek podatkowych PIT, CIT i VAT;
  • dlaczego w Europie nie wypracowuje się wspólnego systemu podatkowego, by przyczynić się do wzrostu konkurencyjności całej Europy w stosunku do innych obszarów gospodarczych świata?
  • dlaczego obowiązują inna wysokość VAT, CIT, PIT, inna wysokość ubezpieczeń społecznych, inne koszty pracy?
  • stawka podatkowa a sposób opodatkowania;
  • system stanowienia prawa a polski system podatkowy;
  • czy jest możliwy w Polsce nowoczesny, stabilny, szczelny, przyjazny dla podatników system podatkowy? Utopia czy realna przyszłość?
  • jakie zmiany czekają przedsiębiorców w podatku VAT od 2014 roku w Polsce;
  • problematyka składek ZUS a obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – nowe rozwiązania;
  • dobre praktyki z innych krajów UE.

Panel dyskusyjny na temat systemów podatkowych odbędzie się 17 września w godz. 9.00-11.00, w sali kameralnej 411 w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek przy Placu Sejmu Śląskiego 2. Pozostałe sesje plenarne odbywać się będą w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek i Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Honorowy Patronat nad III Europejskim Kongresem Małych i Średnich Przedsiębiorców objęli: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, ale możliwy tylko po wcześniejszej rejestracji. 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Wsparcie Ukrainy a ulga od darowizn