Giełda: Najlepiej zarabiający menedżerowie spółek IT - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika
Giełda: Najlepiej zarabiający menedżerowie spółek IT
KS
http://sxc.hu/

Giełda: Najlepiej zarabiający menedżerowie spółek IT

Podziel się tym artykułem:   

W czasie kryzysu spółki IT notowane na GPW mają się dobrze. Wśród firm, które w 2011 roku najlepiej wynagradzały swoich menedżerów znalazły się ComArch SA i Asseco Poland SA – wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT notowanych na GPW w Warszawie w 2011 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.

W 2011 roku najwięcej zarobił Pan Janusz Filipiak – prezes zarządu ComArch SA, którego wynagrodzenie wyniosło 11 856 296 PLN. Na kolejnych miejscach znalazły się osoby zasiadające w zarządzie Asseco Poland SA. Prezes zarządu – Pan Adam Góral oraz wiceprezes zarządu – Pan Zbigniew Pomianek otrzymali po 2 100 000 PLN. Natomiast dwaj pozostali wiceprezesi zarządu spółki – Pan Tadeusz Dyrga oraz Pan Przemysław Sęczkowski zarobili po 1 900 000 PLN.

t3_613

Wynagrodzenia prezesów i wiceprezesów w spółce ComArch SA oraz Asseco Poland SA nie powinny dziwić. Wymienione firmy to potentaci na rynku informatycznym w Polsce, stale rozszerzające swoją działalność na rynkach zagranicznych – mówi Krzysztof Belczyk z Sedlak & Sedlak. Tylko te dwie spółki w ostatnich latach generowały łącznie przychody stanowiące ponad połowę przychodów wszystkich spółek IT notowanych na giełdzie w Warszawie.

 

wynagrodzenia.pl

Podziel się tym artykułem: