Gorące tematy
Co spowoduje obniżenie wysokich kosztów funkcjonowania administracji publicznej?
Wyniki sondażu: sondaż 236 głosów
34%

Zmniejszenie liczby urzędników

80 głosów
1%

Zatrudnianie części urzędników na umowach cywilnoprawnych

2 głosów
6%

Rozwój e-administracji

14 głosów
59%

Uproszczenie przepisów prawnych

140 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Gdzie rozliczyć PIT online za 2018?
FreeImages
Podatnik.Info

Gdzie rozliczyć PIT online za 2018?

Wraz z lawinowym wzrostem zainteresowania podatników tematem deklaracji internetowych, na rynku pojawiła się duża liczba specjalnych programów i aplikacji. Miały one na celu uproszczenie procedur związanych z rozliczeniem z fiskusem, oferując przy tym niezbędne bezpieczeństwo i komfort. 

Możliwości wygodnego rozliczenia zeznania podatkowego jest coraz więcej – gdzie rozliczyć PIT online, aby nie sprawił on nam żadnych trudności?

 

Gdzie rozliczyć PIT online? W dowolnym miejscu!

Nie sposób nie docenić użyteczności i prostoty rozwiązań, opartych o korzystanie z tzw. chmury. W przypadku naprzemiennej pracy na więcej niż jednym urządzeniu (komputer prywatny, komputer służbowy bądź smartfon), zmiany dokonane na jednym urządzeniu są automatycznie nanoszone na pozostałe urządzenia. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się również w przypadku programów służących do rozliczenia PIT prze internet.

 

Rozważając nad tym, gdzie rozliczyć PIT online, warto mieć na uwadze możliwości, które oferuje tego rodzaju rozwiązanie. Przechowywanie szkicu deklaracji podatkowej wewnątrz za, otwiera przed podatnikiem całą gamę nowych rozwiązań. Uzupełnianie formularza może być przeprowadzone na dowolnym urządzeniu, a użytkownik może w każdej chwili sprawdzić zawartość przesłanego dokumentu. 

 

Gdzie rozliczyć PIT online przy pomocy urządzenia mobilnego?

Program PIT oferuje nie tylko złożenie deklaracji przy użyciu przeglądarki internetowej bądź dedykowanej aplikacji na system Windows. Posiadacze smartfonów z systemem Android mogą teraz skorzystać z oprogramowania PIT APP. Narzędzie to automatycznie wyodrębni kwoty z formularza PIT-11 i przeniesie je do odpowiednich rubryk PIT-37. Podobnie jak w przypadku programów na komputery stacjonarne, użytkownik ma swobodę edycji stworzonej przez PIT APP deklaracji. Zmianie podlega wysokość należnych ulg i odliczeń, jak również szczegółowe dane podatnika.

 

Gdzie rozliczyć PIT online poprawnie i bezpiecznie?

Niezależnie od wybranej przez nas wersji aplikacji (na przeglądarkę, system Windows bądź system Android), program PIT znacząco ułatwia nam bezbłędne wypełnienie wymaganego formularza.  Zarówno PIT Pro, jak i PIT APP spełniają wszystkie kryteria Ministerstwa Finansów w zakresie bezpieczeństwa przesyłanych danych. W zaledwie kilkanaście sekund po przesłaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego, serwery fiskusa poinformują nas o statusie uzupełnionego dokumentu.

 

Procedury związane z rozliczeniem rocznego podatku kończą się w momencie otrzymania Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Jeśli użytkownikowi wyświetli się komunikat status 200, oznacza to, że wypełniony przez niego formularz został poprawnie odebrany przez Ministerstwo Finansów. Wahasz się gdzie rozliczyć PIT 2019 online? Zdecyduj się na program PIT – narzędzie, z którego podatnicy skorzystali już ponad 13 milionów razy!

 

Loading Comments