Fiskus może uderzyć w spóźnialskich właścicieli...
KellyB./http://skroc.pl/46c7f/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/2d146
Podatnik.info

Fiskus może uderzyć w spóźnialskich właścicieli mieszkań! Jak w porę nie wypełnisz PIT

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Wynajmujesz mieszkanie, to płać


Właściciel odprowadzający daninę na rzecz urzędu skarbowego w formie skali podatkowej, musi złożyć zeznanie PIT za 2015 rok do 30 kwietnia 2016 roku. Z kolei ryczałtowiec z tego samego obowiązku na rzecz fiskusa musi na formularzu PIT-28 wywiązać się do końca stycznia. Jednak w tym roku obowiązuje wyjątek od tej reguły – deklarację podatkową można złożyć do 1 lutego 2016 roku.


Przypomnijmy, że podatnicy uzyskujący przychody z najmu lub dzierżawy opodatkowanego ryczałtem płacą jedną stawkę w wysokości 8,5 proc. Nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji przychodów, jeżeli ich wysokość wynika z umowy zawartej z osoby wynajmującej od nich nieruchomość w formie pisemnej.


PIT-28 może rozliczyć podatnik, który wcześniej dopełnił odpowiednich formalności względem urzędu skarbowego. Należą do nich:

  • zawiadomienie urzędu skarbowego do 20 dnia miesiąca następnego po miesiącu uzyskania pierwszego przychodu z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy oraz umów o podobnym charakterze; w przypadku pierwszego przychodu w grudniu, oświadczenie należy złożyć do końca roku.


Jak uniknąć kłopotów ze skarbówką. Wystarczy rozliczyć PIT za 2015 rok za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Jak to zrobić przez internet? Przecież to najszybszy sposób!


PIT online za 2015 rok przez portal podatkowy


Wystarczy skorzystać z całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 od Podatnik.info, który w pełni współpracuje z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, którego nie musimy tracić na wypełnianie i drukowanie papierowej wersji zeznania podatkowego, a także na jego wysyłkę pocztą czy osobiste dostarczenie do urzędu skarbowego.


Co więcej, użytkownik może zdecydować, czy chce zainstalować aplikację na swoim komputerze lub wypełnić PIT online – bez konieczności jej pobierania na dysk. Ponadto kreator pomoże podatnikowi dokonać odpowiednich odliczeń, dzięki czemu minimalizuje on ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji podatkowej. Jeśli wypełnienie PIT za 2015 rok ma zająć zaledwie 5 minut bez wychodzenia z domu, to nie warto się zastanawiać.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ryczałtowcu, czas nagli? To nie powód, aby nie pamiętać o swoich przywilejach! Te ulgi możesz odliczyć!