E-Deklaracje to najprostszy i najszybszy sposób...
Beatrice Murch/http://skroc.pl/a8949/flickr.com CC_BY/http://skroc.pl/5e7f9
Podatnik.info

E-Deklaracje to najprostszy i najszybszy sposób rozliczenia PIT za 2015 rok

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Portal podatkowy pomoże rozliczyć PIT za 2015 rokMinisterstwo Finansów co roku zachęca Polaków do rozliczania się z fiskusem drogą elektroniczną. Złożenie PIT przez internet jest najszybszym i najprostszym sposobem wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego. Docenia to coraz większe grono podatników – w ubiegłym roku za pośrednictwem systemu e-Deklaracje złożono rekordową liczbę ponad 7 milionów e-PIT-ów. Z kolei do końca 2014 roku przyjął on aż 62 miliony dokumentów podatkowych. Zapewne w 2016 roku ten imponujący wynik będzie jeszcze bardziej wyśrubowany.


W prosty sposób można rozliczyć się z fiskusem np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 dostępnego na portalu podatkowym Podatnik.info. Aplikacja przesyła PIT podatnika do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, a także posiada rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości. Dzięki niemu wygodnie złożyło deklarację podatkową ponad 4 miliony Polaków.


PIT Pro 2015/2016 – rozliczenie PIT za 2015 rok krok po kroku


Aby samodzielnie wypełnić PIT za 2015 rok przy użyciu programu PIT Pro 2015/2016, nie trzeba być księgowym czy specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Dlatego, że aplikacja została wyposażona w specjalny kreator, który w przyjazny dla użytkownika sposób przeprowadzi go przez kolejne etapy rozliczenia rocznego, aż do wysyłki zeznania podatkowego do urzędu skarbowego. Wystarczy jedynie zaznaczać kolejne pola, a następnie wpisywać w nie odpowiednie dane na podstawie pytań i wskazówek udzielanych przez system.


Program PIT2015/2016 współpracujący z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, którego nie musimy tracić na wypełnianie i drukowanie papierowej wersji zeznania podatkowego, a także na jego wysyłkę pocztą czy osobiste dostarczenie do urzędu skarbowego. Co więcej, użytkownik może zdecydować, czy chce zainstalować aplikację na swoim komputerze lub wypełnić PIT online – bez konieczności jej pobierania na dysk. Ponadto kreator pomoże podatnikowi dokonać odpowiednich odliczeń, dzięki czemu minimalizuje on ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji podatkowej.
 

Przechowywanie PIT-u i UPO na portalu podatkowym


Ponadto program PIT Pro 2015/2016 pomoże użytkownikowi przechowywać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest jedynym dokumentem potwierdzającym złożenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną. Jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia PIT-u za 2015 rok bezpośrednio w urzędzie skarbowym. Należy zachować je przez 5 lat wraz z zeznaniem podatkowym – licząc od końca roku podatkowego, którego dotyczy wysłany za pośrednictwem internetu PIT.


W wygodny sposób można przechowywać UPO oraz PIT za 2015 rok na swoim koncie w portalu podatkowym Podatnik.info w specjalnie do tego celu przygotowanym Centrum Podatnika. Zapewnia ono dostęp do deklaracji podatkowych oraz potwierdzenia ich złożenia 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie. Aby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy:
 

  • zalogować się na swoje konto w Moje Centrum Podatnika na Podatnik.info,
  • wybrać zakładkę Moje PITy/zapisane druki PIT.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak rozliczyć PIT za 2015 rok przez internet – krok po kroku