E-Deklaracje to najprostszy i najszybszy sposób...
Beatrice Murch/http://skroc.pl/a8949/flickr.com CC_BY/http://skroc.pl/5e7f9
Podatnik.info

E-Deklaracje to najprostszy i najszybszy sposób rozliczenia PIT za 2015 rok

Portal podatkowy pomoże rozliczyć PIT za 2015 rokMinisterstwo Finansów co roku zachęca Polaków do rozliczania się z fiskusem drogą elektroniczną. Złożenie PIT przez internet jest najszybszym i najprostszym sposobem wypełnienia oraz dostarczenia deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego. Docenia to coraz większe grono podatników – w ubiegłym roku za pośrednictwem systemu e-Deklaracje złożono rekordową liczbę ponad 7 milionów e-PIT-ów. Z kolei do końca 2014 roku przyjął on aż 62 miliony dokumentów podatkowych. Zapewne w 2016 roku ten imponujący wynik będzie jeszcze bardziej wyśrubowany.


W prosty sposób można rozliczyć się z fiskusem np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 dostępnego na portalu podatkowym Podatnik.info. Aplikacja przesyła PIT podatnika do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów, a także posiada rekomendację Instytutu Polskiej Księgowości. Dzięki niemu wygodnie złożyło deklarację podatkową ponad 4 miliony Polaków.


PIT Pro 2015/2016 – rozliczenie PIT za 2015 rok krok po kroku


Aby samodzielnie wypełnić PIT za 2015 rok przy użyciu programu PIT Pro 2015/2016, nie trzeba być księgowym czy specjalistą w zakresie prawa podatkowego. Dlatego, że aplikacja została wyposażona w specjalny kreator, który w przyjazny dla użytkownika sposób przeprowadzi go przez kolejne etapy rozliczenia rocznego, aż do wysyłki zeznania podatkowego do urzędu skarbowego. Wystarczy jedynie zaznaczać kolejne pola, a następnie wpisywać w nie odpowiednie dane na podstawie pytań i wskazówek udzielanych przez system.


Program PIT2015/2016 współpracujący z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, którego nie musimy tracić na wypełnianie i drukowanie papierowej wersji zeznania podatkowego, a także na jego wysyłkę pocztą czy osobiste dostarczenie do urzędu skarbowego. Co więcej, użytkownik może zdecydować, czy chce zainstalować aplikację na swoim komputerze lub wypełnić PIT online – bez konieczności jej pobierania na dysk. Ponadto kreator pomoże podatnikowi dokonać odpowiednich odliczeń, dzięki czemu minimalizuje on ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji podatkowej.
 

Przechowywanie PIT-u i UPO na portalu podatkowym


Ponadto program PIT Pro 2015/2016 pomoże użytkownikowi przechowywać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest jedynym dokumentem potwierdzającym złożenie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną. Jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej lub potwierdzeniem złożenia PIT-u za 2015 rok bezpośrednio w urzędzie skarbowym. Należy zachować je przez 5 lat wraz z zeznaniem podatkowym – licząc od końca roku podatkowego, którego dotyczy wysłany za pośrednictwem internetu PIT.


W wygodny sposób można przechowywać UPO oraz PIT za 2015 rok na swoim koncie w portalu podatkowym Podatnik.info w specjalnie do tego celu przygotowanym Centrum Podatnika. Zapewnia ono dostęp do deklaracji podatkowych oraz potwierdzenia ich złożenia 24 godziny na dobę w dowolnej chwili z każdego miejsca na świecie. Aby sprawdzić status własnego zeznania podatkowego, wystarczy:
 

  • zalogować się na swoje konto w Moje Centrum Podatnika na Podatnik.info,
  • wybrać zakładkę Moje PITy/zapisane druki PIT.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także