E-deklaracje PIT 2019 - odejście od papierowych deklaracji...
FreeImages
Podatnik.Info

E-deklaracje PIT 2019 - odejście od papierowych deklaracji jest coraz wyraźniejsze

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

W ubiegłym roku liczba zeznań podatkowych, złożonych przy pomocy programów PIT i interaktywnych formularzy, przerosła liczbę druków papierowych. Nie każdy jednak decyduje się na cyfrowe wypełnienie podatku, wybierając tradycyjne, sprawdzone podejście. Jak przekonać się do usługi „e-Deklaracje”?

 

Jak deklaracje online trafiają do naszych urzędów skarbowych?

Wprowadzenie możliwości wysłania PIT-u przez internet jest efektem wdrożenia państwowej usługi o nazwie „e-Deklaracje”. Jest ona rezultatem szeroko zakrojonej informatyzacji i udostępnienia narzędzi pozwalających na połączenie z serwerami Ministerstwa Finansów w celu przesłania PIT-u. Opracowane rozwiązania zostały zawarte zarówno w oficjalnym programie Ministerstwa Finansów, jak i programach prywatnych, różniących się między sobą m. in. zakresem wsparcia technicznego czy możliwością tworzenia kont dla poszczególnych podatników.

 

Na podkreślenie niewątpliwie zasługuje fakt, że programy PIT przyczyniają się do maksymalnego uproszczenia procedur związanych z wypełnieniem i przesłaniem formularzy PIT – podatnik nie musi już obliczać wartości podatku, zaokrąglać wartości poszczególnych kwot czy poszukiwać wymaganych załączników. Deklaracje online można bez trudu uzupełnić samodzielnie, a przesłanie jej drogą cyfrową nie wiąże się z żadnymi komplikacjami. W momencie gdy formularz podatkowy jest już kompletny, a dane weryfikacyjne zostaną wpisane, program PIT komunikuje się z serwerami Ministerstwa Finansów przy użyciu bezpiecznego połączenia.

 

Rezultat cyfrowego przesłania PIT pojawia się już po kilku chwilach. Podatnik otrzymuje tzw. Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest bezpośrednią, potwierdzoną informacją o statusie swojego PIT 2019 – należy jednak pamiętać, iż UPO mówi nam tylko o tym, czy deklaracje online docierają na miejsce, nie gwarantuje jednak ich poprawności. Dokument ten stanowi potwierdzenie dopełnienia obowiązków fiskalnych po stronie podatnika.

 

Deklaracje online najlepiej rozliczyć przez program PIT

Podatnik, który nie zajmuje się na co dzień kwestiami podatkowo-księgowymi, powinien rozważyć zdecydowanie się na skorzystanie z programu PIT. Sposób ten jest dalece korzystniejszy zarówno pod względem komfortu obsługi, jak i przechowywania oraz kompletowania swojej historii zeznań podatkowych. Deklaracje online są zawsze dostępne na wyciągnięcie ręki, a w razie jakichkolwiek problemów z poprawnością działania aplikacji, podatnik może skorzystać z bezpłatnej pomocy technicznej. Z programu PIT Polacy co roku przesyłają miliony deklaracji – sprawdź, dlaczego!

 


Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Deklaracja podatkowa PIT 2019 – na co zwracać przy odliczeniach?