E-deklaracje 2019 - Rozlicz się z fiskusem w 5 minut
pixabay.com
Podatnik.Info

E-deklaracje 2019 - Rozlicz się z fiskusem w 5 minut

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Korzyści z wyboru e-deklaracji 2019 płyną zarówno dla obywateli – podatników, jak i dla urzędników. System rozliczania działa online szybciej i bardziej efektywnie. Rok temu, tę formę rozliczenia wybrało ponad 60 proc. Polaków.

E-deklaracje 2019 – korzyści dla obywatela

Pierwszą i najważniejszą korzyścią dla podatnika, płynącą z możliwości rozliczenia się z fiskusem online, to brak konieczności wstawania z wygodnego, domowego fotela. Żadnego jeżdżenia po mieście, stania w korkach, czekania w kolejce i nieprzyjemnej urzędowej atmosfery. E-deklaracje 2019 to czysta oszczędność czasu i energii, które warto wykorzystać na korzystanie z wyczekiwanej wiosennej aury. Programy do wypełniania PIT-ów przez internet, nie wymagają także stawienia się w określonych godzinach – można z nich korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jedyny termin, jaki wiąże użytkownika, to ustawowo ustalona data złożenia deklaracji – w większości przypadków to 30 kwietnia.

Druga i dla wielu najważniejsza korzyść: nie trzeba umieć liczyć, a nawet posługiwać się kalkulatorem. Gotowe dane otrzymane od pracodawcy wpisujemy po prostu w odpowiednie rubryki, a program liczy wszystko za nas. E-deklaracje 2019 są niezwykle intuicyjne – nawet jeśli ktoś nie robił tego w poprzednich latach, poradzi sobie bez problemu z samodzielnym rozliczeniem podatku.

Rozliczenia online pozwalają także na szybkie i sprawne uiszczenie wszelkich niezbędnych opłat skarbowych na wskazany w e-deklaracji 2019 numer konta.

Najmilsza korzyść dla obywatela: rozliczając się przez internet, szybciej odzyskamy należny nam zwrot podatku! E-deklaracje 2019 sprawiają, że cały proces rozliczenia ulega przyspieszeniu, łącznie z analizą poprawności danych i obiegiem dokumentów między centralnymi organami rachunkowości a miejscowym urzędem skarbowym.

E-deklaracje 2019 unowocześniają kraj

Rozliczanie się z podatków poprzez e-deklaracje 2019 zbliża Polskę do zachodnich standardów. W krajach Unii Europejskiej PIT-y w formie elektronicznej są normą od lat. Polskie urzędy zachęcają do tego głównie ze względu na jedną korzyść: ograniczenie biurokracji. Nowoczesny obieg e-deklaracji jest bowiem szybki i łatwo dostępny dla uprawnionych urzędników.

E-deklaracje 2019 pozwalają też znacznie ograniczyć koszty administracyjne. Pieniądze zaoszczędzone na drukowaniu, wysyłaniu i analizowaniu milionów dokumentów można wtedy wydać na inne cele.

Podsumowyjąc, e-deklaracje 2019 to oszczędność czasu i kosztów oraz znaczna poprawa komfortu podatnika.

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
E-deklaracje PIT 2019 - odejście od papierowych deklaracji jest coraz wyraźniejsze