E-deklaracje 2019 - Elektroniczne rozliczenie podatku za...
FreeImages
Podatnik.Info

E-deklaracje 2019 - Elektroniczne rozliczenie podatku za 2018

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przede wszystkim krótsze oczekiwanie na zwrot podatku i ułatwienia w uzupełnianiu formularza. Sprawdzamy, co jeszcze można zyskać, wybierając program e-deklaracje 2019.

 

E-deklaracje 2019: kilka słów o programie

Program e-deklaracje 2019 PIT Pro to system do rozliczania zeznań podatkowych przez internet. W zależności od potrzeb podatnik może wypełnić PIT online lub pobrać program na dysk komputera. Każda z tych form umożliwia samodzielne uzupełnienie deklaracji, ale nie tylko. Podatnik ma też możliwość odpowiedzenia na pytania. Na tej podstawie program e-deklaracje 2019 sam wypełni dokument. Ostatnią opcją jest przepisanie danych z otrzymanych przez pracodawców czy zleceniodawców formularzy PIT-11.

Warto podkreślić, że korzystanie z programu Programu PIT Pro jest całkowicie darmowe.

  

Co zyskasz, wypełniając PIT za 2018 przez internet?

Dlaczego warto wybrać rozliczenie się z urzędem skarbowym przez internet? Korzyści jest co najmniej kilka.

1. Skorzystanie z programu e-deklaracje 2019 PIT Pro nie zajmuje dłużej niż kilku minut. Wystarczy wprowadzić swoje dane osobowe, a następnie odpowiedzieć na pytania systemu lub samodzielnie wpisać informacje. Program zauważy, gdy podatnik pominie któreś z obowiązkowych pól.

2. Korekta PIT nie będzie już potrzebna. Pomyłka przy ręcznym wpisywaniu informacji jest możliwa, inaczej dzieje się w przypadku systemu do wypełniania PIT. Program sprawdza poprawność wprowadzanych danych, a także sam dokonuje obliczeń.

3. Złożenie PIT przez internet gwarantuje szybszy zwrot podatku. Od 2019 roku czas na zwrot podatku to maksymalnie 45 dni, podczas kiedy składamy deklarację w sposób standardowy, czas oczekiwania to nawet 3 miesiące.

4. Korzystanie z programu e-deklaracje 2019 jest całkowicie bezpieczne. Gwarantuje to korzystanie z danych autoryzacyjnych, a także certyfikat SSL. Po dostarczeniu deklaracji do urzędu skarbowego podatnik otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru, dzięki któremu zyskuje pewność, że dokument trafił we właściwe miejsce i jest już rozpatrywany.

5. Każdy użytkownik systemu może skorzystać z pomocy fachowców. Wystarczy opisać swój problem czy pytanie we wbudowanym formularzu kontaktowym. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

6. Rozliczając się przez program PIT masz gwarancję, że korzystasz z aktualnych i zgodnych z Ministerstwem Finansów druków. Program jest rekomendowany przez Instytut Polskiej Księgowości.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
E-deklaracje PIT 2019 - odejście od papierowych deklaracji jest coraz wyraźniejsze