Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Dziś Dzień Ochrony Praw Podatnika
Redakcja
http://sxc.hu/

Dziś Dzień Ochrony Praw Podatnika

Podziel się tym artykułem:   

Już po raz czwarty zorganizowany został Dzień Ochrony Praw Podatnika – dzień, w którym mówi się o prawach i przywilejach podatników. Eksperci obnażyli wady i niedoskonałości systemu fiskalnego oraz ogłosili i podpisali Deklarację Praw Podatnika – dokument, który w przyszłości ma się stać obowiązującym prawem.

18 maja w Warszawie odbyła się konferencja środowisk akademickich, doradców podatkowych, przedstawicieli organizacji gospodarczych, urzędów państwowych i ministerstw. Jej uczestnicy przedstawili Deklarację Praw Podatnika – swoisty dekalog praw, które winny być egzekwowane i przysługiwać podatnikom w relacjach z urzędami i urzędnikami. Nastąpiło uroczyste podpisanie deklaracji, a doc. dr Witold Konieczny w imieniu organizatorów ogłosił rozpoczęcie zbiórki podpisów pod Deklaracją i działania zmierzające do złożenia jej jako projektu ustawy.

 


Konferencję zakończyła dyskusja panelowa „Podatnik – gatunek zagrożony wyginięciem”, której zapis niebawem będzie dostępny na stronach internetowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz Dnia Ochrony Praw Podatnika.

 


Deklarację Praw Podatnika można przeczytać i poprzeć na stronie www.dzienpodatnika.pl, dostępna jest także na Facebooku.

 


Następny Dzień Ochrony Praw Podatnika za rok.

 

***

 

Organizatorami Dnia Ochrony Praw Podatnika są Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i Oficyna Prawa Polskiego przy współudziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych.

Podziel się tym artykułem: