Doradcy podatkowi wspierają akcję
http://sxc.hu/
Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Doradcy podatkowi wspierają akcję "Uprośćmy przepisy dla firm"

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Tym razem kampania jest prowadzona pod hasłem: Uprośćmy przepisy dla firm, w ramach której będą analizowane m.in.: przepisy prawa pracy, procesu inwestycyjnego, zamówień publicznych, czy prawo upadłościowe i przepisy dotyczące konkurencji.

Uprośćmy przepisy dla firm to już druga akcja Rzeczpospolitej, w którą zaangażowana jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Wcześniej środowisko wsparło kampanię Uprośćmy podatki, którego uwagi i postulaty zostały ujęte w "Białej księdze problemów podatkowych”, przekazanej ministrowi finansów i Sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Obecna akcja Uprośćmy przepisy dla firm jest prowadzona na rzecz poprawy prawa podatkowego dla małych i średnich firm. W każdy poniedziałek, na łamach „Rzeczpospolitej” będą publikowane przykłady przepisów, które są źródłem kłopotów przedsiębiorców z fiskusem. Na zakończenie akcji redakcja opracuje białą księgę przepisów gospodarczych, która zostanie wręczona prezydentowi RP, a także przedstawicielom rządu i Sejmu.

Jak komentuje Adam Pankowski, Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych: współtworzenie białej księgi przepisów gospodarczych jest dla nas nie tylko wyróżnieniem, ale i przede wszystkim obowiązkiem wynikającym z wykonywania zawodu zaufania publicznego, którym jest doradca podatkowy. Daje również możliwość wypracowania odpowiednich, przychylnych rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce, rozwiązań - jako doradcy podatkowi reprezentujemy naszych klientów przed organami: podatkowymi, kontroli skarbowej, administracji celnej, a także przed innymi organami administracji państwowej i terytorialnej, np. w sprawach ubezpieczeń społecznych (przed ZUS) czy opłat lokalnych, a to oznacza że na co dzień natrafiamy na bariery prawne utrudniające prowadzenie działalności gospodarczej.”

Kompleksowość usług doradców podatkowych, a także interdyscyplinarny charakter tej profesji, w której niezbędne jest łączenie prawa, finansów i ekonomii sprawiły, że Krajowa Izba Doradców Podatkowych włączyła się do akcji. Należy pamiętać, że to właśnie doradcy podatkowi przychodzą z pomocą przedsiębiorcom już na etapie planowania i rejestrowania działalności gospodarczej. Dzięki współpracy z doradcą podatkowym firma zyskuje wsparcie niezbędne do racjonalnego zarządzania jej finansami, a zadaniem doradcy podatkowego jest nie tylko optymalizacja podatków i dbanie o prawidłowe rozliczenie z fiskusem, ale również wskazywanie rozwiązań, które zapewniają płynność finansową przedsiębiorstwa.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Doradcy podatkowi wybierają delegatów na IV Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych