Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Dobry Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien...
FreeImages
Podatnik.Info

Dobry Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien posiadać?

W 2019 roku PIT będzie można uzupełnić bezpośrednio przez smartfon, co stanowi kolejny ukłon w stronę skomputeryzowanych podatników. Jakie cechy programów do PIT należy uznać z najważniejsze, decydując się na rozliczenie deklaracji podatkowej w ten właśnie sposób?

 

Program do rozliczenia PIT za 2018 musi umieć liczyć

Kwestię możliwości matematycznych wybranego przez nas programu podatkowego należy potraktować bardzo poważnie. Jedną z największych przewag aplikacji PIT nad ręcznym wypełnianiem formularzy, powinno być bezbłędne wykonanie podliczeń poszczególnych kolumn i wartości. Automatyczne podsumowanie podatku za miniony rok (wraz z jego zaokrągleniem) znacznie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka pomyłki – w przypadku samodzielnego uzupełniania deklaracji wystarczy zaledwie jedna niewyraźnie zapisana cyfra, aby całkowicie zniekształcić obliczenia.

 

Załączniki do PIT 2018/2019

Program do rozliczenia PIT powinien być w pełni zintegrowany z arkuszami załączników. Obecne zasady rozliczenia podatkowego precyzyjnie określają jak uwzględnić należne odpisy. Część przyznawanych ulg powinna zostać uwzględniona wyłącznie w treści odpowiedniej deklaracji, inne natomiast muszą zostać wpisane w załącznik PIT/O. Profesjonalny program do rozliczania PIT online powinien zatem umożliwić błyskawiczne podpięcie dodatkowych arkuszy do głównego formularza, jak również usprawnić podliczenie całkowitej wartości ulg.

  

Wiele urządzeń, jeden PIT

W związku z coraz tańszym dostępem do usług w tzw. chmurze, z każdym rokiem rośnie liczba programów, oferujących swobodny dostęp do uzupełnionych informacji z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Korzyści płynące z takiej możliwości są nieocenione – użytkownik programu PIT może uzupełnić deklaracje „na raty” bądź pokazać swój PIT zaufanej osobie za pomocą jedynie paru kliknięć. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest niewątpliwie pełen wgląd w dokumenty, zarówno z poziomu systemu (program instalacyjny), przeglądarki (profil na stronie internetowej), jak i telefonu (dedykowana aplikacja PIT APP). Ponadto zeznanie podatkowe nie jest wówczas przechowywane wyłącznie na jednym urządzeniu i narażone na przypadkową utratę.

  

Wiele PIT-ów za 2018, jeden program do PIT

Program do rozliczania PIT powinien również przechowywać wszystkie wypełnione za jego pomocą deklaracje. Funkcja ta jest istotna zwłaszcza z powodów formalnych, gdyż stanowi dowód dopełnienia obowiązku skarbowego. Możliwość wglądu w przesłane zeznania może okazać się szczególnie użyteczna w wypadku kontroli skarbowej lub konieczności wyjaśnienia potencjalnych wątpliwości urzędu skarbowego. Jeśli podatnik korzystał z tego samego programu w różnych latach podatkowych, odnalezienie poprzednich PIT-ów zajmie jedynie kilka chwil.

 

Oferowany przez nas Program do rozliczania PIT 2018/2019 spełnia powyższe wymagania, oferując użytkownikom aplikacji niezbędne bezpieczeństwo i oczekiwany komfort. Rozwiązania Programu PIT Pro docenią zarówno osoby biegłe w tematyce  księgowości, jak i podatnicy o mniejszym stopniu znajomości zagadnień fiskalnych. W minionych latach za pomocą aplikacji zostało rozliczonych ponad 13 mln podatników – sprawdź, dlaczego tyle razy zaufano programowi PIT!


Loading Comments
Zainteresuje cię także