Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Dobry Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien...
FreeImages
Podatnik.Info

Dobry Program do PIT 2018/2019 - jakie cechy powinien posiadać?

Podatnicy, którzy zdecydowali się na wypełnienie deklaracji podatkowej przez internet, mogą wybierać pomiędzy wieloma dostępnymi metodami, spośród których niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się aplikacje podatkowe. Programy PIT, dzięki licznym dodatkowym funkcjom, z każdym rokiem wypierają rozliczenia przy użyciu interaktywnych formularzy PDF.

W 2019 roku PIT będzie można uzupełnić bezpośrednio przez smartfon, co stanowi kolejny ukłon w stronę skomputeryzowanych podatników. Jakie cechy programów do PIT należy uznać z najważniejsze, decydując się na rozliczenie deklaracji podatkowej w ten właśnie sposób?

 

Program do rozliczenia PIT za 2018 musi umieć liczyć

Kwestię możliwości matematycznych wybranego przez nas programu podatkowego należy potraktować bardzo poważnie. Jedną z największych przewag aplikacji PIT nad ręcznym wypełnianiem formularzy, powinno być bezbłędne wykonanie podliczeń poszczególnych kolumn i wartości. Automatyczne podsumowanie podatku za miniony rok (wraz z jego zaokrągleniem) znacznie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka pomyłki – w przypadku samodzielnego uzupełniania deklaracji wystarczy zaledwie jedna niewyraźnie zapisana cyfra, aby całkowicie zniekształcić obliczenia.

 

Załączniki do PIT 2018/2019

Program do rozliczenia PIT powinien być w pełni zintegrowany z arkuszami załączników. Obecne zasady rozliczenia podatkowego precyzyjnie określają jak uwzględnić należne odpisy. Część przyznawanych ulg powinna zostać uwzględniona wyłącznie w treści odpowiedniej deklaracji, inne natomiast muszą zostać wpisane w załącznik PIT/O. Profesjonalny program do rozliczania PIT online powinien zatem umożliwić błyskawiczne podpięcie dodatkowych arkuszy do głównego formularza, jak również usprawnić podliczenie całkowitej wartości ulg.

  

Wiele urządzeń, jeden PIT

W związku z coraz tańszym dostępem do usług w tzw. chmurze, z każdym rokiem rośnie liczba programów, oferujących swobodny dostęp do uzupełnionych informacji z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Korzyści płynące z takiej możliwości są nieocenione – użytkownik programu PIT może uzupełnić deklaracje „na raty” bądź pokazać swój PIT zaufanej osobie za pomocą jedynie paru kliknięć. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest niewątpliwie pełen wgląd w dokumenty, zarówno z poziomu systemu (program instalacyjny), przeglądarki (profil na stronie internetowej), jak i telefonu (dedykowana aplikacja PIT APP). Ponadto zeznanie podatkowe nie jest wówczas przechowywane wyłącznie na jednym urządzeniu i narażone na przypadkową utratę.

  

Wiele PIT-ów za 2018, jeden program do PIT

Program do rozliczania PIT powinien również przechowywać wszystkie wypełnione za jego pomocą deklaracje. Funkcja ta jest istotna zwłaszcza z powodów formalnych, gdyż stanowi dowód dopełnienia obowiązku skarbowego. Możliwość wglądu w przesłane zeznania może okazać się szczególnie użyteczna w wypadku kontroli skarbowej lub konieczności wyjaśnienia potencjalnych wątpliwości urzędu skarbowego. Jeśli podatnik korzystał z tego samego programu w różnych latach podatkowych, odnalezienie poprzednich PIT-ów zajmie jedynie kilka chwil.

 

Oferowany przez nas Program do rozliczania PIT 2018/2019 spełnia powyższe wymagania, oferując użytkownikom aplikacji niezbędne bezpieczeństwo i oczekiwany komfort. Rozwiązania Programu PIT Pro docenią zarówno osoby biegłe w tematyce  księgowości, jak i podatnicy o mniejszym stopniu znajomości zagadnień fiskalnych. W minionych latach za pomocą aplikacji zostało rozliczonych ponad 13 mln podatników – sprawdź, dlaczego tyle razy zaufano programowi PIT!


Loading Comments