Do kiedy PIT 2018 musi zostać rozliczony? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
Wyniki sondażu: sondaż 463 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

93 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

96 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

274 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Do kiedy PIT 2018 musi zostać rozliczony?
Redaktor
pixabay.com
Podatnik.Info

Do kiedy PIT 2018 musi zostać rozliczony?

Podziel się tym artykułem:   

PIT rozliczany w 2018 roku dotyczy przychodów uzyskanych w 2017 roku. Każdy pracodawca jest zobowiązany dostarczyć PIT-11 do dnia 28 lutego 2018 roku. Poszczególne formularze muszą zostać rozliczone w narzuconym przez Urząd Skarbowy terminie. 

Sprawdź do kiedy PIT 2018, którym się rozliczasz, należy złożyć i co jeszcze warto wiedzieć, by dobrze przygotować się do wypełnienia formularza.

Łatwo, szybko i bez błędów

Najłatwiejszą formą rozliczenia PIT-u za 2017 rok jest użycie programu elektronicznego do wypełnienia tego dokumentu. Pomaga on zarówno ustalić prawidłowe miejsca, gdzie powinno się umieścić konkretne dane, jak i umożliwia złożenie deklaracji podatkowej  bez wychodzenia z domu.

Do złożenia deklaracji PIT drogą elektroniczną potrzebny jest:

 • dostęp do internetu umożlwiający popranie programu do wypełnienia i wysłania PIT-u.
 • spis danych, takich jak: PESEL lub NIP (NIP dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub są zarejestrowane jako podatnik podatku od towarów i usług albo płacą składki ubezpieczeniowe za pracownika), imię i nazwisko podatnika, data urodzenia, kwota przychodu wykazana w formularzu PIT za poprzedni rok.

Program PIT Pro ostrzega o wprowadzeniu niepoprawnych danych i daje dokładne instrukcje co i gdzie powinno się znaleźć. Na koniec płatnik otrzymuje UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), czyli potwierdzenie złożenia deklaracji w formie elektronicznej, które jest tak samo ważne, jak dowód nadania listu poleconego lub potwierdzenie złożenia PIT-u bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym. Wszystko odbywa się w łatwy sposób bez potrzeby stania w kolejce w urzędzie.

PIT-y 2018 – do kiedy?

Jak tylko masz niezbędne dokumenty sprawdź do kiedy PIT 2018 musisz złożyć, ponieważ różne grupy formularzy mają odmienne terminy.

Terminarz – sprawdź do kiedy PIT 2018 musisz rozliczyć:

 • do dnia 31 stycznia 2018:
 1. PIT-16A
 2. PIT-19A
 3. PIT-28
 • do dnia 28 lutego 2018:

PIT 40A

 • do dnia 30 kwietnia 2018:
 1. PIT-36
 2. PIT-36L
 3. PIT-37
 4. PIT-38
 5. PIT-39

Typową deklaracją składaną przez pracowników, zleceniobiorców i wszystkich tych, za których zaliczki na podatek oblicza oraz pobiera płatnik np. zakład pracy, zleceniodawca itp., jest PIT-37. Wykazuje się w nim kwoty podane w formularzu PIT-11. Pamiętaj, żeby co roku sprawdzać, jaki jest terminarz składania zeznań podatkowych.

Sprawdź do kiedy PIT 2018 przyniesie zwrot podatku na Twoje konto

Zwrot podatku następuje w terminie nawet do 3 miesięcy, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Osoby, które rozliczyły PIT do 30 kwietnia, mogą poczekać na zwrot podatku nawet końca lipca 2018 roku. By przyspieszyć tę procedurę, warto wybrać rozliczenie PIT-u za pośrednictwem internetu oraz wybrać opcję zwrotu podatku jako przelew na konto bankowe.

W przypadku składania korekty do zeznania czas na zwrot podatku liczony jest od dnia jej złożenia, a nie od terminu złożenia PIT-u. To może spowodować wydłużenie czasu oczekiwania na zwrot nadpłaty, lecz nie powinien on nastąpić w terminie dłuższym, niż 3 miesiące od tej daty. W przypadku przekroczenia tego terminu należy skontaktować się z Urzędem Skarbowym, w którym nastąpiło rozliczenie.

Podziel się tym artykułem: