Do kiedy PIT 2018 musi zostać rozliczony?
pixabay.com
Podatnik.Info

Do kiedy PIT 2018 musi zostać rozliczony?

Sprawdź do kiedy PIT 2018, którym się rozliczasz, należy złożyć i co jeszcze warto wiedzieć, by dobrze przygotować się do wypełnienia formularza.

Łatwo, szybko i bez błędów

Najłatwiejszą formą rozliczenia PIT-u za 2017 rok jest użycie programu elektronicznego do wypełnienia tego dokumentu. Pomaga on zarówno ustalić prawidłowe miejsca, gdzie powinno się umieścić konkretne dane, jak i umożliwia złożenie deklaracji podatkowej  bez wychodzenia z domu.

Do złożenia deklaracji PIT drogą elektroniczną potrzebny jest:

 • dostęp do internetu umożlwiający popranie programu do wypełnienia i wysłania PIT-u.
 • spis danych, takich jak: PESEL lub NIP (NIP dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub są zarejestrowane jako podatnik podatku od towarów i usług albo płacą składki ubezpieczeniowe za pracownika), imię i nazwisko podatnika, data urodzenia, kwota przychodu wykazana w formularzu PIT za poprzedni rok.

Program PIT Pro ostrzega o wprowadzeniu niepoprawnych danych i daje dokładne instrukcje co i gdzie powinno się znaleźć. Na koniec płatnik otrzymuje UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), czyli potwierdzenie złożenia deklaracji w formie elektronicznej, które jest tak samo ważne, jak dowód nadania listu poleconego lub potwierdzenie złożenia PIT-u bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym. Wszystko odbywa się w łatwy sposób bez potrzeby stania w kolejce w urzędzie.

PIT-y 2018 – do kiedy?

Jak tylko masz niezbędne dokumenty sprawdź do kiedy PIT 2018 musisz złożyć, ponieważ różne grupy formularzy mają odmienne terminy.

Terminarz – sprawdź do kiedy PIT 2018 musisz rozliczyć:

 • do dnia 31 stycznia 2018:
 1. PIT-16A
 2. PIT-19A
 3. PIT-28
 • do dnia 28 lutego 2018:

PIT 40A

 • do dnia 30 kwietnia 2018:
 1. PIT-36
 2. PIT-36L
 3. PIT-37
 4. PIT-38
 5. PIT-39

Typową deklaracją składaną przez pracowników, zleceniobiorców i wszystkich tych, za których zaliczki na podatek oblicza oraz pobiera płatnik np. zakład pracy, zleceniodawca itp., jest PIT-37. Wykazuje się w nim kwoty podane w formularzu PIT-11. Pamiętaj, żeby co roku sprawdzać, jaki jest terminarz składania zeznań podatkowych.

Sprawdź do kiedy PIT 2018 przyniesie zwrot podatku na Twoje konto

Zwrot podatku następuje w terminie nawet do 3 miesięcy, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego w Urzędzie Skarbowym. Osoby, które rozliczyły PIT do 30 kwietnia, mogą poczekać na zwrot podatku nawet końca lipca 2018 roku. By przyspieszyć tę procedurę, warto wybrać rozliczenie PIT-u za pośrednictwem internetu oraz wybrać opcję zwrotu podatku jako przelew na konto bankowe.

W przypadku składania korekty do zeznania czas na zwrot podatku liczony jest od dnia jej złożenia, a nie od terminu złożenia PIT-u. To może spowodować wydłużenie czasu oczekiwania na zwrot nadpłaty, lecz nie powinien on nastąpić w terminie dłuższym, niż 3 miesiące od tej daty. W przypadku przekroczenia tego terminu należy skontaktować się z Urzędem Skarbowym, w którym nastąpiło rozliczenie.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także