Dlaczego UPO jest tak ważne?
http://sxc.hu/

Dlaczego UPO jest tak ważne?

Wysyłając zeznanie roczne do organu podatkowego za pośrednictwem internetu należy pamiętać o Urzędowym Poświadczeniu Odbioru (UPO). Tylko ono daje nam gwarancję, że w wymaganym terminie złożyliśmy deklarację w urzędzie skarbowym.

Jak uzyskać UPO za pomocą programu PIT PRO 2011?

Osoba rozliczająca się za pomocą programu PIT PRO 2011 może bez problemu uzyskać UPO.

>>>Pobierz program PIT PRO 2011 od Podatnik.info<<<

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól w zeznaniu rocznym system zapyta użytkownika, którą z dwóch opcji złożenia deklaracji chce wybrać: wydrukować formularz w celu osobistego doręczenia go do urzędu skarbowego lub wysłać e-PIT drogą elektroniczną.

W przypadku wysyłania zeznania za pośrednictwem internetu należy odznaczyć „haczyk” w okienku znajdującym się przy opcji wydrukuj, a pozostawić go zaznaczonego przy komunikacie wyślij drogą elektroniczną (e-Deklaracje)patrz screen nr 1.

1.

1-967

Następnie trzeba zalogować się lub założyć konto w portalu Podatnik.info, jeżeli nie zrobiliśmy tego wcześniej. Jest to niezbędna czynność, jeśli chcemy uzyskać UPO. Po założeniu konta w serwisie i zalogowaniu się klikamy dalej – patrz screen nr 2.

2.

2-816

W następnym kroku wpisujemy kwotę przychodu za 2010 rok i klikamy wyślij – patrz screen nr 3.

3.

3-1257

Następnie należy zalogować się w portalu Podatnik.infopatrz screen nr 4.

4.

4-896

Po zalogowaniu się do systemu klikamy w zakładkę rozliczenie roczne, znajdującą się w lewym rogu ekranu (patrz screen nr 5).

5.

5-856

Będzie w niej podany status odpowiedzi z Ministerstwa Finansów. Resort identyfikuje podatnika na podstawie pięciu cech: imienia, nazwiska, daty urodzenia, identyfikatora podatkowego oraz kwoty przychodu z zeznania za poprzedni rok podatkowy. Jeżeli odpowiedź jest negatywna oznacza to, że błędnie wypełniliśmy zeznanie roczne i nie otrzymaliśmy UPO. Najczęściej spowodowane jest to wpisaniem przez podatnika błędnych danych osobowych.

W takim przypadku należy uważnie przeczytać odpowiedź Ministerstwa Finansów i w części zeznania wskazanej przez resort dokonać korekty, a następnie poprawiony formularz PIT złożyć w organie podatkowym.

 

Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także