Dlaczego UPO jest tak ważne?
http://sxc.hu/

Dlaczego UPO jest tak ważne?

Wysyłając zeznanie roczne do organu podatkowego za pośrednictwem internetu należy pamiętać o Urzędowym Poświadczeniu Odbioru (UPO). Tylko ono daje nam gwarancję, że w wymaganym terminie złożyliśmy deklarację w urzędzie skarbowym.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jak uzyskać UPO za pomocą programu PIT PRO 2011?

Osoba rozliczająca się za pomocą programu PIT PRO 2011 może bez problemu uzyskać UPO.

>>>Pobierz program PIT PRO 2011 od Podatnik.info<<<

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól w zeznaniu rocznym system zapyta użytkownika, którą z dwóch opcji złożenia deklaracji chce wybrać: wydrukować formularz w celu osobistego doręczenia go do urzędu skarbowego lub wysłać e-PIT drogą elektroniczną.

W przypadku wysyłania zeznania za pośrednictwem internetu należy odznaczyć „haczyk” w okienku znajdującym się przy opcji wydrukuj, a pozostawić go zaznaczonego przy komunikacie wyślij drogą elektroniczną (e-Deklaracje)patrz screen nr 1.

1.

1-967

Następnie trzeba zalogować się lub założyć konto w portalu Podatnik.info, jeżeli nie zrobiliśmy tego wcześniej. Jest to niezbędna czynność, jeśli chcemy uzyskać UPO. Po założeniu konta w serwisie i zalogowaniu się klikamy dalej – patrz screen nr 2.

2.

2-816

W następnym kroku wpisujemy kwotę przychodu za 2010 rok i klikamy wyślij – patrz screen nr 3.

3.

3-1257

Następnie należy zalogować się w portalu Podatnik.infopatrz screen nr 4.

4.

4-896

Po zalogowaniu się do systemu klikamy w zakładkę rozliczenie roczne, znajdującą się w lewym rogu ekranu (patrz screen nr 5).

5.

5-856

Będzie w niej podany status odpowiedzi z Ministerstwa Finansów. Resort identyfikuje podatnika na podstawie pięciu cech: imienia, nazwiska, daty urodzenia, identyfikatora podatkowego oraz kwoty przychodu z zeznania za poprzedni rok podatkowy. Jeżeli odpowiedź jest negatywna oznacza to, że błędnie wypełniliśmy zeznanie roczne i nie otrzymaliśmy UPO. Najczęściej spowodowane jest to wpisaniem przez podatnika błędnych danych osobowych.

W takim przypadku należy uważnie przeczytać odpowiedź Ministerstwa Finansów i w części zeznania wskazanej przez resort dokonać korekty, a następnie poprawiony formularz PIT złożyć w organie podatkowym.

 

Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Składając zeznanie w ostatniej chwili możemy nie dotrzymać terminu