Deklaracje PIT 2017/2018 - jakie formularze?
http://sxc.hu/
Podatnik.Info

Deklaracje PIT 2017/2018 - jakie formularze?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jakie deklaracje PIT można złożyć przez internet?

Dzięki elektronicznemu systemowi składania zeznań rocznych cała procedura stała się łatwiejsza i szybsza. Aktualnie przez Internet, bez potrzeby kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać formularze:

Wszystkie wyżej wymienione PIT-y można przesłać wraz z załącznikami. Elektroniczne można złożyć również korektę do tych deklaracji. System elektroniczny wymaga autoryzacji składanej deklaracji. Dzięki temu wymogowi do minimum zostało ograniczone ryzyko podszycia się pod podatnika. Przesyłane dane są bezpieczne.

UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru jest potwierdzeniem złożenia deklaracji i jest traktowane w równym stopniu z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w Urzędzie Skarbowym. Jest to dokument w formie pliku elektronicznego.

Wykonaj 5 kroków, by wysłać deklaracje PIT przez internet

 1. pobierz program do wypełniania PIT-u (nasz program PIT jest zgodny z programem rządowym do składania deklaracji przez internet),
 2. wybierz formularz, zgodnie z którym się rozliczasz i wypełnij go za pośrednictwem programu,
 3. postępuj zgodnie z instrukcjami, jakie pokazuje program i we wskazanym miejscu umieść kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za poprzedni rok rozliczeniowy,
 4. wyślij dokument,
 5. pobierz UPO i zachowaj ten dokument. To dowód, że deklaracja została złożona.

Program zawiera dokładne instrukcje, które sprawiają, że wypełnianie PIT-u jest łatwiejsze niż w przypadku papierowego dokumentu. Wszystko to sprawia, że złożenie deklaracji PIT jest sprawne.

Deklaracja PIT przez internet – co będzie potrzebne?

By wypełnić i złożyć deklaracje PIT przez internet trzeba mieć:

 • dostęp do internetu,
 • przygotowane dane osobowe potwierdzające tożsamość i zabezpieczające składany dokument:
 1. PESEL
 2. Numer Identyfikacji Podatkowej NIP w przypadku, gdy masz swoją firmę lub jesteś zarejestrowanym podatnikiem podatku od usług i towarów. Także gdy jesteś płatnikiem składek za ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne pracownika
 3. imię i nazwisko
 4. datę urodzenia
 5. wysokość kwoty wykazanej w zeznaniu za ubiegły rok rozliczeniowy.

System wysyła deklarację do Urzędu Skarbowego i gotowe. Deklaracja PIT zostaje złożona. Dzięki skorzystaniu z tej funkcji płatnik otrzymuje zwrot podatku wcześniej niż osoby, które składają ten dokument w tradycyjny sposób.

Złożenie deklaracji PIT przez internet to mnóstwo korzyści. Przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba stać w kolejce do okienka urzędowego. Wypełnianie jest łatwiejsze a przesyłane dane są odpowiednio zabezpieczone – nikt nie zajrzy Ci przez ramię na dokumenty, które trzymasz w ręce. System gwarantuje, że deklaracja została poprawnie złożona, a podatnik dodatkowo przyczyna się do ochrony środowiska, bo nie składa dokumentu w formie papierowej. Do tego potwierdzenie złożenia deklaracji otrzymuje się bez wychodzenia z domu. Deklaracja PIT przez internet to idealne rozwiązanie.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Wstępnie wypełniona deklaracja 2017/2018 - najszybszy sposób na złożenie PIT