Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Debiut LK Designer Shop SA zainteresował inwestorów
LeadBullet
Progress Holding Sp. z o.o.

Debiut LK Designer Shop SA zainteresował inwestorów

W dniu 28 maja 2015 na otwarciu cena akcji LK Designer Shop SA (LDSA) wzrosła o 4% do 7,30 przy obrocie na 72 tys. zł. Jednakże pod koniec dnia, na zamknięciu  cena akcji spadła do 6.55 zł. Free Float stanowi  13.82%. LDSA jest 4 debiutem w maju i 10–tym w tym roku.

LK Designer Shops to niezależna spółka projektancka, z segmentu odzieży luksusowej, założona przez Lidię Kalitę i Andrzeja Kalitę specjalizująca się w projektowaniu, prowadzeniu działalności marketingowej oraz sprzedaży w formule handlu detalicznego - za pośrednictwem sklepów własnych, sklepu internetowego oraz sklepów franczyzowych - ekskluzywnych kolekcji mody dla kobiet, obejmujących wysokiej jakości odzież, obuwie i akcesoria damskie.


Spółka jako podmiot handlowy funkcjonuje od lipca 2014 r. jednak faktyczna działalność wokół rozwoju marki odzieżowej prowadzona jest od stycznia 2014 roku. Emitent pozycjonuje się jako marka luksusowa i zajmuje się:

  • projektowaniem kolekcji odzieży damskiej,
  • zlecaniem i kontrola jakości produkcji,
  • sprzedażą odzieży, obuwia i akcesoriów w salonach własnych,
  • rozwojem sieci sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.


LK Designer Shops otworzyła 5 sklepów odzieżowych, w tym 3 sklepy własne oraz 2 sklepy franczyzowe oraz uruchomiona sprzedaż internetową. Emitent na dzień niniejszego dokumentu aktywnie zarządza wymienionymi punktami sprzedaży. Dodatkowo w I kwartalne 2015 r. otworzone zostały kolejne punkty sprzedaży – dwa sklepy własne w Lublinie oraz Warszawie, a także uruchomiona została sprzedaż produktów marki „LIDIA KALITA” w dwóch sklepach multibrandowych w Kielcach oraz Gliwicach.


Progress Holding Sp. z o.o.

Loading Comments