Darmowy PIT online/Program PIT spełni wszystkie Twoje...
FreeImages
Podatnik.Info

Darmowy PIT online/Program PIT spełni wszystkie Twoje oczekiwania

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Nie należy jednak zapominać o istnieniu możliwości samodzielnego rozliczenia PIT. Na rynku bez trudu znaleźć można płatne programy do wypełnienia PIT.  Czy warto jednak za nie zapłacić? Jak prezentują się możliwości oferowane przez darmowy PIT online?

 

Czy darmowy PIT online dorównuje płatnym odpowiednikom?

Rozważając zakup płatnego programu PIT, należy zadać sobie pytanie na temat naszych potrzeb w zakresie podatkowym. Czy wypełniana przez nas deklaracja opiera się o pojedynczy formularz PIT-11, dzięki któremu wypełnimy PIT-37? Czy może sami jesteśmy płatnikami, zobowiązanymi do dostarczenia PIT-11 do naszych pracowników?

  

W najczęściej spotykanej sytuacji, w której podatnika dotyczy wyłącznie PIT-37 (wraz z opcjonalnym załącznikiem PIT/O), wszystkie formalności mogą bez trudu zostać dopełnione przy pomocy bezpłatnego programu PIT. Z darmowej aplikacji można skorzystać również jako przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą (PIT-36), która może być rozliczana przy pomocy podatku liniowego (PIT-36L). W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku bezpłatnych programów do rozliczenia należności podatkowej, program PIT oferuje wsparcie merytoryczne oraz techniczne. Dzięki dostępnej pomocy, wszelkie problemy związane z formularzem PIT mogą zostać rozwiązane w trakcie uzupełniania.

  

Darmowy PIT online, bezcenne możliwości

Rozwiązania, które oferuje program PIT, zapewniają użytkownikowi pełen komfort decydowania o kształcie swojej deklaracji podatkowej. Za pomocą wbudowanych w aplikację załączników, użytkownik będzie mógł bez trudu rozliczyć wartość zeznania PIT, pomniejszonego o kwotę poszczególnych należnych ulg. Kalkulatory programu PIT pomogą podatnikowi wyliczyć właściwą dla odpowiednich pól kwotę, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał obawiać się o poprawność poszczególnych komórek.

 

Darmowy program PIT, tak samo jak jego płatne odpowiedniki, wykorzystują opracowany przez Ministerstwo Finansów system ­e-Deklaracje w celu przesłania formularza PIT zgodnie z opracowaną odgórnie polityką bezpieczeństwa i ochrony danych podatnika. Decydując się na uzupełnienie deklaracji przy pomocy programu PIT, podatnik może przesłać ją bezpośrednio na serwery fiskusa bądź wydrukować kompletny dokument w celach archiwizacyjnych bądź nadania zeznania osobiście w urzędzie skarbowym lub wysłaniem pocztą tradycyjną.

 

Składając deklarację PIT za 2018 rok, nie warto przepłacać. Darmowy PIT online dla użytkownika indywidualnego zawiera wszystkie niezbędne funkcje. Jeśli użytkownik będzie dysponował wiedzą z zakresu kadrowo-księgowego, może okazać się zamiennikiem przydatnym również w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych i małych firm. Nie płać za usługi, które na wyciągnięcie ręki możesz mieć za darmo!

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online w 2019 już dziś

 

Autor artykułu: Justyna Nowak

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT przez internet - dlaczego warto skorzystać z Programu PIT?