Czy złożenie PIT za 2016 r. poprzez e-Deklaracje jest...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Czy złożenie PIT za 2016 r. poprzez e-Deklaracje jest całkowicie bezpieczne? MF: W 100 proc.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Resort finansów: e-Deklaracje to całkowicie bezpieczny system


Ministerstwo Finansów w swoim komunikacie całkowicie rozwiewa wątpliwości podatników co do bezpieczeństwa systemu e-Deklaracje. Resort wyjaśnia, że przesłanie PIT-u do urzędu skarbowego drogą elektroniczną jest jak najbardziej bezpieczne. W tym celu tożsamość każdej osoby składającej zeznanie za 2016 rok jest identyfikowana na podstawie unikatowego podpisu elektronicznego. Składa się on z 5 następujących danych:

  • imienia,
  • nazwiska,
  • daty urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwoty przychody wykazanej w PIT za 2015 rok.


Jak wyjaśnia Ministerstwo Finansów, te 5 cech weryfikowanych w systemie centralnym resortu, posłuży do ustalenia tożsamości podatnika korzystającego z usługi e-Deklaracje, który jest szyfrowany kanałem uniemożliwiającym podsłuch transmisji danych.


Wypełnij PIT za 2016 rok w 5 minut!


Nie warto zwlekać z rozliczeniem do ostatniej chwili. Przypomnijmy, że w 2017 roku zeznanie roczne w urzędzie skarbowym należy złożyć najpóźniej do 2 maja. Jednak najlepiej zrobić to już dziś za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.


W tym celu można użyć np. całkowicie darmowego programu PIT pro 2016/2017 od Podatnik.info. Aplikacja dostarczy PIT za 2016 rok poprzez portal podatkowy bezpośrednio do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje obsługiwanego przez Ministerstwo Finansów.


Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona 8 113 486 zadowolonych Polaków i prześlij deklarację za 2016 rok do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Co więcej, jak zapewnia resort finansów, system e-Deklaracje jest przygotowany na przyjęcie znacznej liczby elektronicznych dokumentów, których dotychczas w 2017 roku wpłynęło do ministerstwa ponad 43 mln.Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Nie złożyłeś jeszcze PIT za 2016 rok? Masz coraz mniej czasu