Czy za RetroBut.pl stoją osoby powiązane z 66procent.pl?
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

Czy za RetroBut.pl stoją osoby powiązane z 66procent.pl?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Problem tylko w tym, że nie otrzymali oni zamówionego towaru lub okazał się on być marnej jakości podróbką. Osób pokrzywdzonych mogą być tysiące, a cała sprawa może być także powiązana z wcześniejszą aferą wokół sklepów Pilkasklep.pl i 66procent.pl. Jeśli tak rzeczywiście jest, to jest to zapewne największe polskie oszustwo internetowe.

Marna podróbka

Zamieszanie wokół sklepu retrobut.pl narastało w Internecie już od jakiegoś czasu. Nie trzeba specjalnego wysiłku, by natrafić na opisy setek historii osób, które czują, że zostały oszukane przez internetowego oferenta – serwis jednak jest nadal dostępny i kusi markowymi produktami w niebywale niskich cenach. Historie te to właściwie każdorazowo kalki powtarzających się dwóch schematów, czyli braku dostawy lub podejrzenia (pewności?), że dostarczony towar to podróbka. „Ja też dałam się nabrać. Szukałam butów sportowych i na moje nieszczęście szłam torem okazji cenowych. Tak trafiłam właśnie na retrobut.pl, który zresztą reklamował się na najpopularniejszych polskich serwisach internetowych. Chciałam być przezorna, więc nawet przeczytałam cały regulamin, jednak jak okazało się później, na niewiele się to zdało. Po kolei… zamówiłam buty i zrobiłam przelew na nieco ponad 200 zł, po czym uzbroiłam się w dużą dozę cierpliwości, ponieważ deklarowany termin dostawy był mocno słuszny. W końcu dostałam potwierdzenie wysyłki i czekałam… czekałam i buty w końcu dotarły. Nie będę dalej opisywała swojej głupoty i naiwności, ale zaznaczę, że koło oryginalnych butów Nike to TO co dostałam pewnie nawet nie stało na magazynie… i tak, cytując klasyka - To Se Nevrati… - ” – pisze jedna z internautek.

Grupa przeciwko

Drugi rodzaj historii dotyczy towarów w ogóle niedostarczonych – „Od razu mówię, że posiadam komplet wszystkich dokumentów, skanów, potwierdzenie wpłaty i kopie wysyłanych i otrzymywanych maili, ale od któregoś momentu konwersacja z retrobutem była dość mocno jednostronna. Ja w ogóle nie otrzymałem przesyłki. Jeszcze w trakcie przewidywanego terminu dostawy pisałem co jakiś czas w temacie „jak się ma moje zamówienie”. Czas uciekał, ale dostałem potwierdzenie mailowe, że paczka wyszła. Przesyłka jakoś nie mogła dotrzeć, więc znów pisałem, a w odpowiedzi (chyba na trzeciego maila) dostałem info, że wcześniej się pomylili i mój towar wysłano później. Od tego czasu minął już miesiąc, więc myślę, że ani pieniędzy, ani zamówionego towaru już nie zobaczę.” – opisywał inny użytkownik.

Jak wspomniano, podobnych historii są setki. Profil „Oszukani retrobut.pl” na serwisie społecznościowym Facebook skupia już grupę ponad 3.300 użytkowników. Mniej, bo nieco ponad 1.200 osób stanowi z kolei „Grupę przeciwko RetroBut.pl”, w przypadku której suma zgłoszonych roszczeń opiewać ma na kwotę blisko 850 tysięcy złotych.

Ten sam schemat

Trudno jest jednak na razie oszacować skalę procederu, szczególnie, że jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, sprawa retrobut.pl jest najprawdopodobniej powiązana z przekrętem innych sławetnych już sklepów, tj. Pilkasklep.pl, 66procent.pl i 66prezent.pl, w przypadku których śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura w Płocku. Liczba poszkodowanych idzie tu w tysiące - na razie przesłuchano 12 tysięcy osób, jednak właściwie codziennie do płockiej prokuratury zgłaszają się kolejni klienci, którzy czują się oszukani. Plusem jest jednak, że w wyniku zamieszania zawieszono działanie serwisów 66Procent i 66Prezent, gdzie można obecnie znaleźć informacje, że: „W związku z licznymi problemami, jakie wystąpiły w trakcie funkcjonowania serwisów 66Procent oraz 66Prezent spółka Japan Style Limited, która jest jedynym właścicielem obydwu serwisów postanowiła zawiesić swoją działalność. Japan Style Limited, pomimo zawieszenia swojej działalności pragnie poinformować, że uruchomiła specjalną skrzynkę e-mail, gdzie wszyscy klienci mogą kierować swoje pytania (…) Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji. Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności powstałe w czasie działalności serwisów zakupów grupowych 66Procent i 66Prezent.”


Portal Skarbiec.Biz  

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Grudzień będzie rekordowy dla e-sklepów. Ruch na stronach internetowych wzrośnie o kilkaset procent