Czy warto szkolić kierowców?
http://sxc.hu/
Flotis.pl

Czy warto szkolić kierowców?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Głównym celem takich szkoleń jest przede wszystkim podniesienie umiejętności pracowników i efektywniejsze wykonywanie przez nich obowiązków służbowych. Jednak przed podjęciem decyzji warto zastanowić sie, jaki kurs będzie najbardziej przydatny, a tym samym przyniesie firmie wymierne rezultaty. Co ciekawe, coraz większą popularność zyskują kursy doszkalające kierowców.

Dlaczego warto?

Wielu przedsiębiorców  związanych nie tylko z branżą transportową  finansuje swoim pracownikom kursy doszkalające w zakresie bezpiecznej i defensywnej jazdy. Takie szkolenia mają na celu przede wszystkim  podwyższenie umiejętności oraz wypracowanie właściwych zachowań i reakcji kierowców. Szkolenia z techniki jazdy samochodem to przede wszystkim treningi praktyczne, ale również nauka eco drivingu, a nawet kursy ratownictwa i pierwszej pomocy. Warto dodać, że podczas zajęć kierowcy zostają przeszkoleni z trudnych manewrów pojazdem, jazdy w ciężkich warunkach czy wychodzenia cało z poślizgu. Oprócz praktycznych umiejętności podczas takiego kursu można nabyć wiedzę dotyczącą prawidłowego i bezpiecznego ustawienia foteli, skutków jazdy na tzw. „luzie” czy też ciągłego wciskania sprzęgła. Instruktorzy odpowiadają także na pytania: czy poduszka powietrzna zawsze ratuje życie, czy ABS skraca drogę hamowania etc.

Dla kogo kursy?

Czy warto zainwestować w kurs doszkalający dla kierowców? Odpowiedź na to pytanie należy zacząć od analizy problemu, czyli  liczby stłuczek i wypadków wynikających z brawury lub też braku umiejętności.
– W takiej sytuacji przydatny jest system monitoringu pojazdów – mówi Małgorzata Słodownik manager działu handlowego monitoringu pojazdów Flotis.pl. – Fleet manager z łatwością może sprawdzić prędkość z jaką poruszają się kierowcy, a następnie porównać te informacje z danymi pochodzącymi z kolizji – dodaje M. Słodownik.

W zależności od oceny sytuacji dobiera się odpowiedni rodzaj szkolenia. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie dokonać wyboru bądź w sposób prawidłowy ocenić umiejętności poszczególnych pracowników, można skorzystać z pomocy zewnętrznych firm, które współpracują ze szkołami bezpiecznej jazdy.

Po odbytym kursie warto także monitorować zmiany w statystykach floty, a niektóre z nich powtarzać co roku. Co ważne, nie zawsze trzeba wysyłać na szkolenie wszystkich pracowników. Niezwykle istotny jest fakt, że do szkolenia tego typu nie trzeba za bardzo namawiać pracowników. Takie pomysły zazwyczaj spotykają się z pozytywną reakcją.

Jak wybrać?

Kiedy dokonamy już wyboru szkolenia oraz osób, które wezmą w nich udział, warto pochylić się wyborem odpowiedniej szkoły. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę? Wątpliwości nie ulega fakt, że zarówno oferty jak i ceny akademii szkolących kierowców są zbliżone do siebie. W takiej sytuacji można skorzystać z doświadczenia kolegów i po prostu pytać o opinie innych fleet managerów. Okazji z pewnością nie zabraknie, gdyż często można ich spotkać na branżowych konferencjach i targach. 

 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Do dyspozycji pracodawców prawie 180 mln zł