Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Czy ulga podatkowa na dziecko jeszcze istnieje?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Czy ulga podatkowa na dziecko jeszcze istnieje?

Kilka miesięcy temu prezydent Bronisław Komorowski zaproponował zmiany w przepisach podatkowych dotyczących korzyści dla osób posiadających dzieci. Państwo musiałoby na ten cel wydawać około 1,7 mld zł rocznie.

Rozlicz PIT za 2013 r. na dotychczasowych zasadach

Rozwiązania przedstawione przez prezydenta miałyby być zrealizowane w ramach programu Dobry Klimat dla Rodziny. Wejście w życie zmian zaproponowanych przez głowę państwa przede wszystkim byłoby korzystne dla około 2 milionów rodzin z dziećmi, głównie uboższych. Dotychczas obowiązująca i odliczana podczas składania zeznania PIT ulga na dziecko zostałaby zastąpiona przez system wielokrotności kwoty wolnej od podatku zależnej od liczby dzieci w rodzinie. Jeżeli aktualnie przysługuje CI prawo do ww. ulgi, to w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Natomiast aby zmniejszyć obciążenie budżetu państwa, należałoby jednocześnie zlikwidować prawo do wspólnego rozliczenia się małżonków nieposiadających potomstwa. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, dzięki temu koszty reformy zostałyby obniżone do 720 mln zł rocznie.

Z pomocy skorzysta więcej rodzin

Prezydent argumentuje, że obecnie rodziny z dziećmi mogą liczyć na finansowe wsparcie ze strony państwa głównie w formie świadczeń rodzinnych. Ponadto politykę prorodzinną wspomaga ulga podatkowa na dzieci oraz możliwość wspólnego rozliczania się osób samotnie wychowujących dzieci.

Proponowana przez głowę państwa zmiana ma na celu uniknięcie negatywnego wpływu na sytuację rodzin, które w chwili obecnej całkowicie wykorzystują przysługujące im korzyści z tytułu ulgi na dzieci. Należy jednak sprawić, aby rodziny mniej zamożne, które teraz mają ograniczone możliwości korzystania z preferencji podatkowych z powodu zbyt niskich dochodów, mogły w przyszłości sięgać po te świadczenia w większym stopniu. Dlatego jak wynika z analiz Fundacji CenEA, na propozycji prezydenta najwięcej zyskałyby wielodzietne gospodarstwa domowe należące do niższych grup dochodowych.


Podatnik.info 

Loading Comments