Czy pracodawcy zaspokajają potrzeby zdrowotne swoich...
http://sxc.hu/
rynekpracy.pl

Czy pracodawcy zaspokajają potrzeby zdrowotne swoich pracowników?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Które z tych form wsparcia najbardziej cenią pracownicy?

We wrześniu 2013 roku opublikowano raport z badania „Wskaźniki zdrowia w miejscu pracy” przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową Aviva w irlandzkich przedsiębiorstwach. Wyniki badania pokazują, iż pracownicy i pracodawcy mają zgoła odmienne poglądy odnośnie pracy. Podczas gdy 64% pracodawców miało pozytywne zdanie na temat warunków panujących w ich miejscu pracy, odmiennego zdania było aż 53% pracowników. Również w kwestii przyszłości firmy pracownicy i pracodawcy się nie zgadzali – 37% pracodawców uważało, że sytuacja ich organizacji na rynku z pewnością polepszy się w najbliższym czasie, podobnego zdania było jedynie 15% pracowników.

- Pracownicy skarżący się na złe warunki pracy często podupadają na zdrowiu co może przynieść realne straty firmie. W przedsiębiorstwach, w których nie przywiązuje się odpowiedniej wagi do zdrowia pracowników może wystąpić duża fluktuacja i absencja. Pracodawcy chcący uchronić firmę przed negatywnymi konsekwencjami pogarszającego się stanu zdrowia podwładnych nie mogą lekceważyć oznak przepracowania pracowników i starać się zapewnić możliwie najlepsze warunki pracy – komentuje Diana Turek specjalista ds. rynku pracy Sedlak & Sedlak.

Jak wynika z przytoczonych badań, niemal 3/4 pracowników uważa, że ich miejsce pracy staje się coraz bardziej stresujące. Pracownicy skarżyli się na problemy zdrowotne mające swe źródło w pracy, takie jak: stres, niepokój, zmęczenie, ból pleców i szyi, przeziębienia. Badanych pracowników zapytano o najbardziej pożądane formy wsparcia związane ze zdrowiem w miejscu pracy. Okazuje się, że aż 63% ankietowanych chciałoby, aby w firmie zachęcano do dbania o równowagę między pracą a życiem prywatnym. 57% respondentów uważa, że pracodawca powinien oferować prywatne ubezpieczenie medyczne, zaś 54% twierdzi, że istotne dla zdrowia są elastyczne godziny pracy.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jakich benefitów oczekujemy na święta?