Co łączy bezpieczny Program PIT i 1% dla OPP? - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Co łączy bezpieczny Program PIT i 1% dla OPP?
KS
http://sxc.hu/

Co łączy bezpieczny Program PIT i 1% dla OPP?

Podziel się tym artykułem:   

Wszyscy podatnicy muszą złożyć zeznanie podatkowe do 30 kwietnia 2012 roku. Warto rozliczyć się szybko, bezpiecznie i z głową. 1% podatku to szansa dla wielu organizacji i fundacji. Dowiedz się, jak szybko wypełnić PIT i jednocześnie pomóc.

Nie wszyscy jeszcze znają zasady akcji 1% podatku dla OPP. Rozliczenie PIT to właściwie jedyna możliwość zupełnie bezinteresownej pomocy potrzebującym. Z danych statystycznych wynika, że ok. 40% Polaków nie przekazuje tej niewielkiej części swojego podatku. Bardzo często to nieświadomość i brak informacji sprawiają, że podatnicy nie oddają 1%.

To nic nie kosztuje, wystarczy tylko wybrać OPP i wpisać jej dane w odpowiednie rubryki druku PIT. 1% to część podatku, a nie dodatkowa opłata. Zdarza się też, że mimo dobrych chęci, podatnicy błędnie wpisują dane OPP i jej numer KRS. Problemem też bywa wyliczenie dokładnej kwoty 1%. W takiej sytuacji, to urząd skarbowy decyduje o tej ważnej części podatku.

Rozlicz PIT, przekaż 1%

Rozliczenie podatku PIT jest obowiązkiem, chociaż niekoniecznie przykrym.Dzięki wielu ułatwieniom Polacy coraz chętniej wypełniają swoje formularze samodzielnie. Co ciekawe, elektroniczne zeznanie podatkowe zyskuje na popularności. Tylko w styczniu z tej możliwości skorzystało 1 500 000 Polaków! Jak połączyć błyskawiczne rozliczenie z równie szybką akcją 1% podatku?

Jednym z ułatwień i popularnym sposobem na rozliczenie podatku jest Program PIT Pro 2011. To darmowa aplikacja, dostępna dla wszystkich, która pozwala na rozliczenie także początkującym podatnikom. PIT Pro właściwie sam przekazuje 1%, więc o nic nie trzeba się martwić.

Jak działa Program PIT Pro?

Program jest intuicyjny i spełnia swój główny cel, czyli jest użyteczny. Wszystkie jego polecenia są czytelne, a opcja pomocy wskazuje właściwy kierunek rozliczenia. Użytkownik wpisuje tylko raz swoje dane, a aplikacja przenosi je w rubryki formularzy PIT. Z kolei kalkulator oblicza podatek, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko błędów rachunkowych. Cały proces rozliczania można zakończyć złożeniem PITu drogą elektroniczną. Program bezpiecznie wysyła e-deklaracje i pozwala na pobranie UPO.

Zalety PIT Pro 2011:
• Aktualne formularze PIT i załączniki
• Kreator PIT
• Zaawansowana opcja pomocy
• Kalkulator podatkowy
• Weryfikacja błędów

Filmik instruktażowy PIT Pro rozwieje wszelkie wątpliwości:

 

PIT Pro dla OPP

Aplikacja wspiera akcję 1% dla OPP. Wybierając rozliczenie w programie, automatycznie wyrażamy chęć przekazania części podatku. Sposób służy przede wszystkim temu, żeby maksymalnie ułatwić sam proces. Dzięki temu nie ma możliwości pomyłki w numerze KRS i kwocie, co zdarzało się do tej pory notorycznie.

5 kroków szybkiego rozliczenia PIT

1. Pobierz i zainstaluj bezpłatny PIT Pro 2011
2. Wypełnij PIT zgodnie z podpowiedziami
3. Przekaż 1% podatku
4. Wyślij PIT przez Internet
5. Pobierz UPO

Komu przekazać 1% podatku?

Z badań wynika, że Polacy najchętniej przekazują 1% fundacjom, które pomagają dzieciom. Tego typu organizacje mogą realizować swoje akcje tylko dzięki decyzji podatników i darowiznom. Fundacja Rosa jest jedną z prężniej działających organizacji, które skupiają swoją działalność właśnie wokół najmłodszych. Rosa stawia na edukację i zdrowie dzieci – to właśnie główne motywy jej działań. „Twoja Szkoła”, „Pokój Uśmiechu” oraz „Terapia Dziecięca” są głównymi programami Fundacji. Dzięki efektywnemu zarządzaniu finansami Rosa otworzyła w 2011 roku na terenie całego kraju wiele Pokoi Uśmiechu oraz Pokoi Terapeutycznych. Wsparła również nowoczesną formę terapii dziecięcą z wykorzystaniem delfinów (delfinoterapia). Planów jest ciągle więcej niż funduszy, dlatego wiele akcji ciągle czeka na realizację.

Podziel się tym artykułem: