Co wpisać w program do rozliczenia PIT online?
Podatnik.info
Podatnik.info

Co wpisać w program do rozliczenia PIT online?

Jak działa program do rozliczenia PIT online?

Jeśli chcesz sprawnie wypełnić druk przez internet, masz do wyboru jedną z kilku form programu do rozliczenia PIT online. Możesz:

  • wybrać odpowiedni formularz i samodzielnie go wypełnić. Program sprawdzi poprawność wpisywanych danych,

  • odpowiedzieć na pytania „zadawane” przez program – kreator automatycznie wypełni Twój formularz,

  • przepisać dane bezpośrednio z otrzymanego od pracodawcy PIT-11. System wypełni deklarację za Ciebie.

Każdy ze sposobów jest maksymalnie intuicyjny i zapobiega popełnieniu błędów. Nie musisz korzystać z pomocy specjalistów, by poprawnie wypełnić PIT.

Program do rozliczenia PIT online jest zaakceptowany przez Ministerstwo Finansów. Wypełnione w nim formularze trafiają bezpośrednio do Twojego urzędu skarbowego, a system udostępnia Ci Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Dzięki niemu masz pewność, że PIT dotarł do właściwego urzędu na czas.

Wszystko, co musisz przygotować przed wypełnieniem PIT

Poprawne wypełnienie deklaracji nie będzie trudne, jeśli wcześniej przygotujesz wszystkie niezbędne dane. Nie martw się, program do rozliczenia PIT online nie wymaga podpisu elektronicznego. Twoją identyfikacją będzie kwota przychodu z roku poprzedzający ten, z którego się rozliczasz. Przy wypełnianiu deklaracji w 2019 roku będzie to kwota przychodu za 2017 rok.

Skompletuj dane, które będą niezbędne do wypełnienia formularza:

  • imię i nazwisko,

  • numer PESEL,

  • datę urodzenia,

  • informacje o uzyskanych w ciągu poprzedniego roku przychodach, potrąconych zaliczkach i składkach na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne.

Szybszy zwrot podatku? Wypełnij PIT online

Rozliczenie się z urzędem skarbowym przez internet to nie tylko ominięcie kolejek. To, co przede wszystkim cieszy podatników, to krótsze oczekiwanie na zwrot podatku przy takiej formie złożenia deklaracji. Standardowo urzędy mają 3 miesiące od wpłynięcia do nich PIT-u na wypłacenie zwrotu poodatku. Składając dokument przez internet możesz realnie skrócić ten termin.

Już po otrzymaniu przez Ciebie UPO rozpoczyna się proces weryfikacji deklaracji. Urzędnik nie musi też ręcznie przepisywać danych do systemu, omijasz również proces przetwarzania deklaracji. Dzięki temu w efekcie e-deklaracje są rozliczane jako pierwsze.

Autor artykułu Justyna Nowak 

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 90 głosów
47%

przez telefon

42 głosów
48%

z komputera

43 głosów
1%

w oddziale w banku

1 głosów
4%

na poczcie lub w punktach opłat

4 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także