Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
sondaż 208 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

122 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Cloud computing – pomoc dla przedsiębiorców
Redakcja
http://sxc.hu/

Cloud computing – pomoc dla przedsiębiorców

Podziel się tym artykułem:   

Wczoraj, 21 kwietnia 2011 roku, członkowie Pracodawcy RP zorganizowali debatę „Chmura obliczeniowa – szansa na zwiększenie konkurencyjności sektora MŚP w Polsce”. Udział w niej wziął m.in. wicepremier Waldemar Pawlak.

Prowadzenie biznesu z wykorzystaniem Cloud computing może poprawić efektywność i obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział podczas spotkania wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Chmura obliczeniowa – Cloud computing – to model przetwarzania oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez zewnętrzne organizacje. Cloud to w tym wypadku wirtualna chmura usług i programów, do których klient ma dostęp bez konieczności zakupu licencji i instalowania oprogramowania. 

 

Zdaniem specjalistów, takie rozwiązanie może być bardzo pomocne przede wszystkim w sektorze MSP. Dzięki niemu przedsiębiorca zyskuje szybki i łatwy dostęp do potrzebnych baz danych, serwerów, oprogramowania i usług. Cloud computing jest też lepiej zabezpieczony niż poszczególne systemy komputerowe – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak.

 

Ponadto, Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP zauważył, że dostęp do e-usług i e-administracji ma wpływ na konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Jego zdaniem, konieczny jest dalszy rozwój elektronicznej administracji, wykorzystującej innowacyjne rozwiązania informatyczne.
Warto zaznaczyć, że dzięki wsparciu Ministerstwa Gospodarki, w 2010 roku ponad połowa polskich firm sektora ICT zanotowała wzrost przychodów, a rynek IT jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki.   

 

Źródło: MG

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl