Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Cloud computing – pomoc dla przedsiębiorców
Redakcja
http://sxc.hu/

Cloud computing – pomoc dla przedsiębiorców

Podziel się tym artykułem:   

Wczoraj, 21 kwietnia 2011 roku, członkowie Pracodawcy RP zorganizowali debatę „Chmura obliczeniowa – szansa na zwiększenie konkurencyjności sektora MŚP w Polsce”. Udział w niej wziął m.in. wicepremier Waldemar Pawlak.

Prowadzenie biznesu z wykorzystaniem Cloud computing może poprawić efektywność i obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział podczas spotkania wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Chmura obliczeniowa – Cloud computing – to model przetwarzania oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez zewnętrzne organizacje. Cloud to w tym wypadku wirtualna chmura usług i programów, do których klient ma dostęp bez konieczności zakupu licencji i instalowania oprogramowania. 

 

Zdaniem specjalistów, takie rozwiązanie może być bardzo pomocne przede wszystkim w sektorze MSP. Dzięki niemu przedsiębiorca zyskuje szybki i łatwy dostęp do potrzebnych baz danych, serwerów, oprogramowania i usług. Cloud computing jest też lepiej zabezpieczony niż poszczególne systemy komputerowe – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak.

 

Ponadto, Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP zauważył, że dostęp do e-usług i e-administracji ma wpływ na konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Jego zdaniem, konieczny jest dalszy rozwój elektronicznej administracji, wykorzystującej innowacyjne rozwiązania informatyczne.
Warto zaznaczyć, że dzięki wsparciu Ministerstwa Gospodarki, w 2010 roku ponad połowa polskich firm sektora ICT zanotowała wzrost przychodów, a rynek IT jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki.   

 

Źródło: MG

Podziel się tym artykułem: