Ciąg dalszy kontrowersji wokół reformy OFE – porażka Kancelarii Prezydenta - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Jak długo czekasz na zwrot podatku?
Wyniki sondażu: sondaż 68 głosów
56%

dłużej niż miesiąc

38 głosów
35%

kilka tygodni

24 głosów
9%

tydzień

6 głosów
Kalendarz podatnika
Ciąg dalszy kontrowersji wokół reformy OFE – porażka...
Redakcja
http://sxc.hu/

Ciąg dalszy kontrowersji wokół reformy OFE – porażka Kancelarii Prezydenta

Podziel się tym artykułem:   

Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie orzekł w wyroku z 27 stycznia, że opinie prawne zamówione przez Kancelarię Prezydenta i dotyczące tzw. ustawy o OFE, stanowią informację publiczną, tym samym odrzucając skargę kasacyjną Kancelarii od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Mikołaj Barczentewicz, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju stwierdził: - Sąd potwierdził dziś, że Kancelaria Prezydenta błędnie twierdzi, że obywatele nie mają prawa poznać ekspertyz prawnych, na których Prezydent oparł sie uznając, że kontrowersyjna ustawa o OFE jest zgodna z Konstytucją. Sąd wskazał, że Kancelaria Prezydenta ma opublikować wykaz ekspertyz prawnych o ustawie o OFE. Mamy nadzieję, że nie okaże się, że aktualnych ekspertyz o projekcie ustawy, o których mówiła Minister Wóycicka, na tej liście nie ma.

Dzisiejszy wyrok zakończył pierwsze z trzech postępowań o dostęp do ekspertyz o OFE. Wnioskującym był student prawa Marek Domagała. Sprawa Mikołaja Barczentewicza z FOR wciąż oczekuje na rozstrzygnięcie, lecz identyczny wyrok jak w sprawie Domagały jest bardzo prawdopodobny.

 

Źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju

Podziel się tym artykułem: