Ciąg dalszy kontrowersji wokół reformy OFE – porażka...
http://sxc.hu/

Ciąg dalszy kontrowersji wokół reformy OFE – porażka Kancelarii Prezydenta

Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie orzekł w wyroku z 27 stycznia, że opinie prawne zamówione przez Kancelarię Prezydenta i dotyczące tzw. ustawy o OFE, stanowią informację publiczną, tym samym odrzucając skargę kasacyjną Kancelarii od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Mikołaj Barczentewicz, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju stwierdził: - Sąd potwierdził dziś, że Kancelaria Prezydenta błędnie twierdzi, że obywatele nie mają prawa poznać ekspertyz prawnych, na których Prezydent oparł sie uznając, że kontrowersyjna ustawa o OFE jest zgodna z Konstytucją. Sąd wskazał, że Kancelaria Prezydenta ma opublikować wykaz ekspertyz prawnych o ustawie o OFE. Mamy nadzieję, że nie okaże się, że aktualnych ekspertyz o projekcie ustawy, o których mówiła Minister Wóycicka, na tej liście nie ma.

Dzisiejszy wyrok zakończył pierwsze z trzech postępowań o dostęp do ekspertyz o OFE. Wnioskującym był student prawa Marek Domagała. Sprawa Mikołaja Barczentewicza z FOR wciąż oczekuje na rozstrzygnięcie, lecz identyczny wyrok jak w sprawie Domagały jest bardzo prawdopodobny.

 

Źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Czy emeryci mają prawo wiedzieć, co dzieje się z ich pieniędzmi z OFE?