Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 313 głosów
18%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

57 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

65 głosów
61%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

191 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Chcesz zagrać w pokera? Najpierw musisz wnieść opłatę
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Chcesz zagrać w pokera? Najpierw musisz wnieść opłatę

Podziel się tym artykułem:   

Polscy entuzjaści pokera nie mogą w niego grać w kasynie, ponieważ jest to zabronione. Wyjątek stanowi zorganizowanie turnieju gry w pokera w kasynie na podstawie specjalnego zezwolenia. Wielu uczestników takiej rozrywki zastanawia się, czy muszą zapłacić podatek od ewentualnej wygranej. 

Wątpliwości w tej kwestii rozwiewa odpowiedź Ministerstwa Finansów z 30 maja 2011 roku na interpelację poselską nr 22396 w sprawie regulacji prawnych dotyczących gry poker.


Opłata za zezwolenie


Zgodnie z art. 68 ustawy o grach hazardowych, podmiot urządzający turniej gry pokera uiszcza opłatę za otrzymanie stosownego zezwolenia, a jej poboru dokonuje organ udzielający zgody na zorganizowanie tego typu imprezy. Warunkiem jej wydania jest udział w zawodach minimum 10 graczy. Zdaniem ministerstwa opłaty tej nie można łączyć z podatkiem od gier, o którym mowa w art. 71 ustawy o grach hazardowych. W takiej sytuacji nie ma więc mowy o istnieniu tzw. podwójnego opodatkowania.


Podatnik.info 

Podziel się tym artykułem:   
comments powered by Disqus
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl