Biuro tłumaczeń Summa Linguae zachęca inwestorów
http://sxc.hu/
Progress Holding Sp. z o.o.

Biuro tłumaczeń Summa Linguae zachęca inwestorów

Dopuszczono do obrotu 1 284 630 akcji o nominale 0,10 zł każda, w tym: 1.000.000 akcji serii B, 153.020 akcji serii C, 131.610 akcji serii D. W 2014 Emitent osiągną przychody 5 011 tys. zł a zysk netto 183 tys. zł.
 

Emitent prowadzi działalność na rynku usług tłumaczeniowych. Swoje usługi świadczy dla instytucji publicznych, firm z sektora MŚP, stowarzyszeń, innych organizacji oraz osób fizycznych. Emitent realizuje usługi tłumaczeniowe dla niemal wszystkich branż w 70 językach i wszystkich formach tłumaczenia. Zakres usług obejmuje: tłumaczenia pisemne, ustne, zwykłe, przysięgłe, weryfikację i korektę tekstów, organizację tłumaczeń symultanicznych, organizację konferencji oraz tłumaczenia towarzyszące w tym wyjazdowe.


Modelem rozwoju biznesu jest przejmowanie i łączenie z konkurentami. Emitent wzoruje się na amerykańskich operatorach rynku tłumaczeń. W 2011 r. przyłączono 2 spółki: Busy B Translations Sp. z o.o. i Spectraling Sp. z o.o. i w 2014 r. ponownie przyłączono 2 spółki CLS P. Strużyk P. Siwiec spółka oraz Transmart Business. Emitent wykorzystuje akcje jako instrument do przejęć. Chcemy być największym biurem tłumaczeń w Polsce – mówi Krzysztof Zdanowski. Chcemy wyjść na rynki zagraniczne dodał jako operator oraz podwykonawca. Jeśli Emitent zapewni finansowanie to cel jest możliwy do osiągnięcia.

Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także