Gorące tematy
Czy przywrócenie odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodu?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
14%

Jest sprawiedliwe, bo twórcy uzyskują niskie zarobki?

8 głosów
62%

Jest niesprawiedliwe w stosunku do pozostałych podatników?

36 głosów
24%

Powinno zostać rozszerzone o kolejne grupy zawodowe?

14 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Bez druku PIT/O nie odliczysz ulg podatkowych
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Bez druku PIT/O nie odliczysz ulg podatkowych

PIT/O stanowi obok zeznania PIT-37 najpopularniejszy formularz podatkowy. Podatnik nie może o nim zapomnieć podczas rozliczenia rocznego, jeżeli zamierza skorzystać z preferencyjnych ulg i odliczeń. 

Druk PIT/O niezbędnikiem podatnika

Niestety wiele osób rozliczając się z fiskusem z dochodów osiągniętych w danym roku zapomina, że PIT/O należy wypełniać i złożyć we właściwym dla miejsca zamieszkania podatnika urzędzie skarbowym równocześnie z zeznaniem podatkowym. Przeznaczony on jest do wykazywania odliczeń od dochodu (przychodu) lub od podatku, z wyjątkiem ulgi mieszkaniowej. Dodatkowo jeżeli małżonkowie opodatkowują uzyskane dochody łącznie, to składają wspólny druk PIT/O. Stanowi on załącznik do zeznań PIT-28, PIT-36 i PIT-37.

Program do PIT ułatwi odliczenie ulg

Aby nie zapomnieć dołączyć druku PIT/O do zeznania podatkowego, warto skorzystać z całkowicie darmowego programu PIT pro 2014/2015 od Podatnik.info, ponieważ system pomoże nam wybrać konieczne do wypełnienia formularze. Użytkownik zaznaczając odpowiednie pola w aplikacji (m. in. sposób rozliczenia, źródła przychodów, odliczenia dotyczące podatnika) otrzyma do uzupełnienia właściwe zeznanie (np. PIT-37) oraz załącznik (PIT/O). Następnie podatnik będzie mógł uzupełnić poszczególne rubryki wygenerowanych przez system formularzy (m. in. dane indentyfikacyjne, informacje przekazane przez płatnika na druku PIT-11 oraz przysługujące nam ulgi i darowizny).

Dlatego nie zwlekaj i już dziś w prosty sposób rozlicz się darmowym programem PIT pro 2014/2015. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2014/2015 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Dodatkowo rozliczając PIT-y 2014 drogą elektroniczną zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędów rachunkowych, ponieważ system zasygnalizuje nam odpowiednim komunikatem możliwość wpisania omyłkowych danych.Podatnik.info 

Loading Comments