Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 417 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

82 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

88 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

247 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Autoryzacja w ePUAP-ie teraz także kodem z SMS-a
KS
http://sxc.hu/
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Autoryzacja w ePUAP-ie teraz także kodem z SMS-a

Podziel się tym artykułem:   

Jednorazowy kod potwierdzający czynności, które wykonujemy na ePUAP-ie otrzymamy teraz nie tylko e-mailem, ale także SMS-em. 

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to miejsce, gdzie po zalogowaniu się możemy załatwić przez internet wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę. W tym celu założyć trzeba jednak tzw. profil zaufany czyli konto podobne do tego, jakie zakładamy na serwisach społecznościwych.

 Mając profil zaufany można założyć firmę (poprzez platformę CEIDG.gov.pl), sprawdzić lub opłacić składki ZUS, jak również sprawdzić dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jednak aby taka czynność była bardziej bezpieczna, za każdym razem autoryzujemy ją jednorazowym kodem. Dotychczas taki kod przychodził do użytkownika mailem. Teraz można go otrzymywać również poprzez SMS.

- Rozszerzenie metod autoryzacji profilu zaufanego o SMS zwiększa bezpieczeństwo korzystania z platformy ePUAP. Nieprzypadkowo to jeden z najpopularniejszych, nie tylko w bankowości, sposobów na uwiarygodnienie aktywności użytkownika w internecie – mówi Agnieszka Boboli, dyrektorka Centrum Projektów Informatycznych.

Uruchomienie nowej usługi było możliwe dzięki współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, który udostępnił bramkę SMS do wysyłania kodów autoryzacyjnych.

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl