Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Akcjonariat Obywatelski - edukacyjny cykl spotkań z...
http://sxc.hu/

Akcjonariat Obywatelski - edukacyjny cykl spotkań z inwestorami

Ruszył ogólnopolski cykl spotkań z zainteresowanymi inwestowaniem na giełdzie w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego. Uroczystej inauguracji edukacyjnego roadshow dokonał Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad w ramach trwającej w Zakopanem konferencji Wall Street.

Na spotkaniach organizowanych w 49. polskich miastach każdy obecny i przyszły inwestor będzie mógł zdobyć wiedzę na temat giełdy i możliwości jakie ze sobą niesie inwestowanie na warszawskim parkiecie. Spotkanie te będą również doskonałą okazją do wymiany uwag, doświadczeń i spostrzeżeń pomiędzy samymi inwestorami, jak również ekspertami giełdowymi.

 

„Edukacyjny roadshow to nasz sposób na aktywne wyjście do obecnych i potencjalnych inwestorów. Chcemy zachęcić Polaków w każdym zakątku naszego kraju do przełamania swoich obaw przed inwestowaniem na giełdzie i świadomego zarządzania swoim kapitałem” - powiedział Minister Skarbu Państwa, Aleksander Grad. „Kluczowe w naszym programie jest zaangażowanie jak największej liczby uczestników rynku kapitałowego, dzięki którym możliwe jest prowadzenie działań edukacyjnych na tak szeroką skalę” – dodał.

 

Spotkania organizowane są przy udziale ekspertów partnerskich domów maklerskich oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Konferencje podzielone zostały na moduły, w ramach których oprócz omówienia idei Akcjonariatu Obywatelskiego słuchacze będą stopniowo wprowadzani w świat giełdy i inwestycji: od organizacji rynku kapitałowego w Polsce, poprzez rodzaje instrumentów finansowych, analizę fundamentalną oraz techniczną. Otrzymają również praktyczne wskazówki czym kierować się inwestując na giełdzie a także jak korzystać ze swoich praw, jako akcjonariusza spółki publicznej.

 

Organizatorzy każdorazowo przewidują miejsce dla ok. 150-200 gości. Każdemu uczestnikowi zapewniony zostanie pakiet materiałów edukacyjnych. 2-3 godzinne spotkania z ekspertami będą się odbywały w czerwcu, wrześniu, październiku oraz listopadzie 2011 roku.

 

„Niezwykle cieszy nas fakt, że jesteśmy współorganizatorem cyklu edukacyjnych spotkań z inwestorami. Dają one szansę każdemu uczestnikowi nie tylko na zdobycie gruntownej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, ale również możliwość żywego kontaktu z ekspertami. A wszystko to blisko ich miejsca zamieszkania.” – skomentował swój udział w roadshow Jarosław Dominiak, Prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Ogólnopolski cykl spotkań z inwestorami jest współorganizowany przez Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski BDM SA, Dom Maklerski BOŚ, Dom Inwestycyjny BRE Banku, Dom Maklerski BZ WBK, Centralny Dom Maklerski PEKAO, Dom Maklerski PKO BP, Raiffeisen Bank Polska oraz Dom Maklerski Banku Handlowego.

 

Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Polaków warszawskim parkietem są prowadzone przez Ministerstwo Skarbu Państwa projekty edukacyjne, w których udział wzięło do tej pory ponad 300 tysięcy osób i ponad 1500 instytucji. Ich efektem jest stale powiększająca się liczba świadomych inwestorów indywidualnych, którzy lokując swoje środki w akcjach polskich spółek generują obroty na Giełdzie Papierów Wartościowych, wspierając tym samym polską gospodarkę. Prywatyzacje największych polskich spółek, które przyciągnęły na giełdę wielu nowych inwestorów indywidualnych stały się inspiracją dla zorganizowania tegorocznego cyklu spotkań z inwestorami. Spotkania te mają ułatwić zdobycie praktycznej wiedzy o aktywnym zarządzaniu swoim kapitałem.

 

W ramach działań zaplanowanych na bieżący rok odbędą się również Akademickie Mistrzostwa Polski Inwestorów, konkurs Największy Wygrany Prywatyzacji oraz szereg debat, wykładów i paneli dyskusyjnych z cyklu "Giełda dla niezaawansowanych”, „Własność – Jasność” oraz „Akcjonariat Obywatelski w Polsce”.

 

 

 

 

Ministerstwo Skarbu Państwa

Loading Comments