Akcje Selvity debiutowały ze wzrostem 0,7 proc. do 15,1 zł - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Akcje Selvity debiutowały ze wzrostem 0,7 proc. do 15,1 zł
Bogdan Adamowicz
http://sxc.hu/
Progress Holding Sp. z o.o.

Akcje Selvity debiutowały ze wzrostem 0,7 proc. do 15,1 zł

Podziel się tym artykułem:   

Debiut Selvity S.A. jest 28 debiutem na rynku regulowanym i 10 spółką przechodzącą z NewConnect w 2014 roku. Inwestorzy dopisali i Zarząd Selvity przydzielił wszystkie akcje 2.651.891 sztuk oferowanych w ramach oferty publicznej. 

Stopa redukcji w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 88,03%, poinformowała spółka. "W transzy inwestorów indywidualnych przydzielono 318.226 akcji oferowanych; w transzy inwestorów instytucjonalnych przydziela się 2.333.665 akcji oferowanych. Średnia stopa redukcji zapisów inwestorów indywidualnych wyniosła: 88,03%" – zakomunikowała spółka.


Zgodnie z wcześniejszą decyzją spółki, do inwestorów indywidualnych trafiło 12%, a do instytucjonalnych 88% oferowanych walorów. Cena emisyjna jednej akcji oferowanej wynosiła 10,30 zł.


Ponad 27 mln zł pozyskanych od inwestorów z emisji spółka przeznaczy na finansowanie wartego ok. 60 mln zł programu inwestycyjnego, obejmującego rozwój projektów innowacyjnych – przede wszystkim z obszaru onkologii - oraz rozbudowę i wyposażenie powierzchni laboratoryjnych. Ponad 30 mln zł spółka zabezpieczyła już ze środków własnych i bezzwrotnych dotacji.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect.


Progress Holding Sp. z o.o. 

 

Podziel się tym artykułem: