Akcja Podatnik.info: Który z podatników wypełnia PIT-36?...
401(K) 2012/http://skroc.pl/6823c/flickr.com CC_BY/http://skroc.pl/5e7f9
Podatnik.info

Akcja Podatnik.info: Który z podatników wypełnia PIT-36? Podpowiada portal podatkowy

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jeżeli więc podatnik rozliczający się według skali podatkowej nie spełnia warunków zobowiązujących go zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych do wypełnienia zeznania rocznego na formularzu PIT-37, to musi wypełnić druk PIT-36. Kiedy to następuje w praktyce?


Ustawa o PIT daje odpowiedź


Zgodnie z ustawą, podatnik musi wypełnić PIT-36 gdy w 2015 roku:

  • prowadził działalność gospodarczą czy działy specjalne produkcji rolnej opodatkowane według skali podatkowej lub uzyskał dochody z zagranicy,
  • ma obowiązek doliczyć do uzyskanych dochodów dochody małoletnich dzieci, które należy wykazać w załączniku PIT/M,
  • gdy osiągnął dochody z najmu opodatkowanego skalą podatkową, wówczas rozlicza się na formularzu PIT-36, w którym jednocześnie wykazuje przychody z umowy o pracę, jeśli takie osiągnął w ubiegłym roku.


Aby podatnik uniknął wszystkich tych dylematów, wystarczy rozliczyć PIT za 2015 rok za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Jak to zrobić przez internet?


PIT online za 2015 rok przez portal podatkowy


Wystarczy skorzystać z całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 od Podatnik.info, który w pełni współpracuje z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, którego nie musimy tracić na wypełnianie i drukowanie papierowej wersji zeznania podatkowego, a także na jego wysyłkę pocztą czy osobiste dostarczenie do urzędu skarbowego.


Co więcej, użytkownik może zdecydować, czy chce zainstalować aplikację na swoim komputerze lub wypełnić PIT online – bez konieczności jej pobierania na dysk. Ponadto kreator pomoże podatnikowi dokonać odpowiednich odliczeń, dzięki czemu minimalizuje on ryzyko popełnienia błędów rachunkowych w deklaracji podatkowej. Jeśli wypełnienie PIT za 2015 rok ma zająć zaledwie 5 minut bez wychodzenia z domu, to nie warto się zastanawiać.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak rozliczyć PIT za 2015 rok przez internet – krok po kroku