Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
80 mln złotych na potrzeby Funduszu Pracy
Redakcja
http://sxc.hu/

80 mln złotych na potrzeby Funduszu Pracy

Podziel się tym artykułem:   

W ubiegły czwartek miało miejsce spotkanie Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, na którym omawiane były kwestie dotyczące wydatkowania środków z Funduszu Pracy oraz sposoby weryfikacji progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej.

Według informacji pochodzącej od Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Hanny Majszczyk na potrzeby Funduszu Pracy przekazana została kwota w wysokości 80 mln złotych, która ma pozwolić na realizowanie zadań dotyczących przygotowania zawodowego. Na spotkaniu ustalono również, że aby fundusz spełniał swoją rolę, konieczne jest zmiana w zakresie możliwości wykorzystania tych środków również do interweniowania na rynku pracy.

Na spotkaniu również Minister Pracy Jolanta Fedak poinformowała o środkach znajdujących się w rezerwie budżetowej, które w części pozwoliłyby na pokrycie kosztów potrzebnych na realizację zadań związanych z tematyką interwencji socjalnej. Zdaniem minister pracy proponowana ustawa zapewniłaby na poziomie minimalnym weryfikację progów uprawniających do pomocy.

Tematem rozmów na spotkaniu była także rola dialogu społecznego w nawiązaniu do możliwości zastosowania planowanych strategii a także konsultowania dokumentów UE w kontekście prawidłowego podejścia do procesu konsultacji  oraz relacji partnerów społecznych z rządem.

Spotkanie Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych odbyło się pod przewodnictwem wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Podziel się tym artykułem: