8,5% z emisji obligacji korporacyjnych innowacyjnej...
http://sxc.hu/
NewConnect.info

8,5% z emisji obligacji korporacyjnych innowacyjnej spółki

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Oprocentowanie stałe, odsetki kwartalne

Zarząd Hussar Gruppa S.A. podjął decyzję o wyemitowaniu w trybie oferty publicznej do 10 000 sztuk obligacji, o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Stałe oprocentowanie trzyletnich obligacji zostało ustalone na atrakcyjnym poziomie 8,5%, odsetki wypłacane będą kwartalnie. Obligacje mają zostać wprowadzone do obrotu na Catalyst, co jest istotne z punktu widzenia płynności inwestycji.

Zapisać się na obligacje można za pośrednictwem portalu Korporaty.pl, w terminie do 14 maja 2014 r. (włącznie z tym dniem).

Emisja obligacji pozwoli spółce podwyższyć marżę na oferowane usługi

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój wysokomarżowych linii biznesowych. Większość środków (60% wartości emisji) zostanie wydatkowana w segmencie transportu m.in. na pozyskanie i rozwijanie bazy podwykonawców oraz usprawnień w zakresie płatności, co przełoży się na wyższą marżę na tych usługach. Ponadto spółka będzie rozwijać obszar pomocy drogowej oraz likwidacji szkód (30% wartości emisji) poprzez m.in. zakup pojazdów likwidacyjnych oraz pozyskanie specjalistów w zakresie likwidacji oraz mechaniki. Pozostała część środków (10% wartości emisji) zostanie przeznaczona na obszar innowacji, celem wprowadzenia czterech nowych produktów.

- Rok 2013 zamknęliśmy bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Jest to rezultat trafnie obranej strategii rozwoju w zakresie wysokomarżowej obsługi transportu drogowego. Działamy głównie na drogach Europy Zachodniej, obsługując polskie i zagraniczne firmy transportowe i w tym zakresie nie mamy konkurencji. Naszym celem jest stać się w ciągu 3 lat najlepiej zarządzaną, średniej wielkości specjalistyczną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania dla spedycji i transportu. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie do dalszego rozwoju i w tym zakresie potrzebujemy kapitału z emisji obligacji - mówi Konrad Kąkolewski, Prezes Zarządu HUSSAR Gruppa S.A.

Dynamiczny rozwój transportu

4 kwietnia 2014 r. w radiu TOK FM podczas audycji z cyklu „Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” Marcin Piasecki, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i redaktor naczelny „Magazynu Sukces” stwierdził, że branża logistyczna jest barometrem tego, co obecnie dzieje się w gospodarce. Jak wskazuje Piasecki, aktualnie firmy HR-owe zajmujące się rekrutacją pracowników szczególnie poszukują osób zainteresowanych zatrudnieniem w tym sektorze. Oznacza to, że w pierwszej kolejności na pracę mogą liczyć kierowcy oraz menadżerowie różnych szczebli.

Tak więc jak widać, po wielu miesiącach zastoju w transporcie sytuacja w najbliższym okresie powinna ulec znacznej poprawie w tej gałęzi gospodarki. Tym bardziej jest to szansa dla takich firm jak Hussar Gruppa S.A., które w ubiegłych latach prowadziły zrównoważoną politykę finansową oraz inwestowały w rozwój innowacyjnych usług, na pozyskanie nowych partnerów biznesowych.

Hussar Gruppa S.A. posiada własny dział zajmujący się badaniami i rozwojem

Działalność w obszarze transportu oraz pomocy drogowej i likwidacji szkód to nie jedyna działalność spółki. Intensywnie rozwijana jest także aktywność przedsiębiorstwa w segmencie innowacyjnych produktów dla firm transportowych. Hussar Gruppa S.A. posiada własny dział do opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Obecnie są już w sprzedaży 3 produkty spółki, tj. H PLAST – opatentowany zestaw do profesjonalnego łatania plandek, H CARPET – mata absorbująca wycieki na drodze oraz H-VIZ – opatentowany zestaw do spowalniania procesu pęknięć przedniej szyby. W dalszej perspektywie Zarząd planuje wprowadzić kolejne 4 innowacyjne produkty. Spółka jest także pomysłodawcą rewolucyjnej i unikalnej na skalę światową reklamy 3D na pojazdy ciężarowe. Przy okazji warto przypomnieć, że w ostatnim okresie Zortrax, spółka specjalizująca się w produkcji drukarek 3D zakończyła emisję obligacji dużym sukcesem. Ponadto w opinii Hussar Gruppa S.A. dział innowacyjnych produktów w perspektywie kolejnych 5 lat będzie najbardziej dochodowy.


NewConnect.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Branża logistyczna szuka pracowników z instynktem biznesowym