8,5% z emisji obligacji korporacyjnych innowacyjnej...
http://sxc.hu/
NewConnect.info

8,5% z emisji obligacji korporacyjnych innowacyjnej spółki

Oprocentowanie stałe, odsetki kwartalne

Zarząd Hussar Gruppa S.A. podjął decyzję o wyemitowaniu w trybie oferty publicznej do 10 000 sztuk obligacji, o wartości nominalnej 1 000 zł każda. Stałe oprocentowanie trzyletnich obligacji zostało ustalone na atrakcyjnym poziomie 8,5%, odsetki wypłacane będą kwartalnie. Obligacje mają zostać wprowadzone do obrotu na Catalyst, co jest istotne z punktu widzenia płynności inwestycji.

Zapisać się na obligacje można za pośrednictwem portalu Korporaty.pl, w terminie do 14 maja 2014 r. (włącznie z tym dniem).

Emisja obligacji pozwoli spółce podwyższyć marżę na oferowane usługi

Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój wysokomarżowych linii biznesowych. Większość środków (60% wartości emisji) zostanie wydatkowana w segmencie transportu m.in. na pozyskanie i rozwijanie bazy podwykonawców oraz usprawnień w zakresie płatności, co przełoży się na wyższą marżę na tych usługach. Ponadto spółka będzie rozwijać obszar pomocy drogowej oraz likwidacji szkód (30% wartości emisji) poprzez m.in. zakup pojazdów likwidacyjnych oraz pozyskanie specjalistów w zakresie likwidacji oraz mechaniki. Pozostała część środków (10% wartości emisji) zostanie przeznaczona na obszar innowacji, celem wprowadzenia czterech nowych produktów.

- Rok 2013 zamknęliśmy bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Jest to rezultat trafnie obranej strategii rozwoju w zakresie wysokomarżowej obsługi transportu drogowego. Działamy głównie na drogach Europy Zachodniej, obsługując polskie i zagraniczne firmy transportowe i w tym zakresie nie mamy konkurencji. Naszym celem jest stać się w ciągu 3 lat najlepiej zarządzaną, średniej wielkości specjalistyczną firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania dla spedycji i transportu. Posiadamy odpowiednią wiedzę i doświadczenie do dalszego rozwoju i w tym zakresie potrzebujemy kapitału z emisji obligacji - mówi Konrad Kąkolewski, Prezes Zarządu HUSSAR Gruppa S.A.

Dynamiczny rozwój transportu

4 kwietnia 2014 r. w radiu TOK FM podczas audycji z cyklu „Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” Marcin Piasecki, dziennikarz „Rzeczpospolitej” i redaktor naczelny „Magazynu Sukces” stwierdził, że branża logistyczna jest barometrem tego, co obecnie dzieje się w gospodarce. Jak wskazuje Piasecki, aktualnie firmy HR-owe zajmujące się rekrutacją pracowników szczególnie poszukują osób zainteresowanych zatrudnieniem w tym sektorze. Oznacza to, że w pierwszej kolejności na pracę mogą liczyć kierowcy oraz menadżerowie różnych szczebli.

Tak więc jak widać, po wielu miesiącach zastoju w transporcie sytuacja w najbliższym okresie powinna ulec znacznej poprawie w tej gałęzi gospodarki. Tym bardziej jest to szansa dla takich firm jak Hussar Gruppa S.A., które w ubiegłych latach prowadziły zrównoważoną politykę finansową oraz inwestowały w rozwój innowacyjnych usług, na pozyskanie nowych partnerów biznesowych.

Hussar Gruppa S.A. posiada własny dział zajmujący się badaniami i rozwojem

Działalność w obszarze transportu oraz pomocy drogowej i likwidacji szkód to nie jedyna działalność spółki. Intensywnie rozwijana jest także aktywność przedsiębiorstwa w segmencie innowacyjnych produktów dla firm transportowych. Hussar Gruppa S.A. posiada własny dział do opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Obecnie są już w sprzedaży 3 produkty spółki, tj. H PLAST – opatentowany zestaw do profesjonalnego łatania plandek, H CARPET – mata absorbująca wycieki na drodze oraz H-VIZ – opatentowany zestaw do spowalniania procesu pęknięć przedniej szyby. W dalszej perspektywie Zarząd planuje wprowadzić kolejne 4 innowacyjne produkty. Spółka jest także pomysłodawcą rewolucyjnej i unikalnej na skalę światową reklamy 3D na pojazdy ciężarowe. Przy okazji warto przypomnieć, że w ostatnim okresie Zortrax, spółka specjalizująca się w produkcji drukarek 3D zakończyła emisję obligacji dużym sukcesem. Ponadto w opinii Hussar Gruppa S.A. dział innowacyjnych produktów w perspektywie kolejnych 5 lat będzie najbardziej dochodowy.


NewConnect.info 

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także