4YOU Airlines – nowy polski czarter
sxc.hu
Skarbiec.biz

4YOU Airlines – nowy polski czarter

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Na bazę linii wybrano lotnisko w Katowicach, a do momentu uzyskania przez nie certyfikatu AOC jej oficjalnym przewoźnikiem będzie Eurolot.

Spółka 4YOU Airlines powstała z inicjatywy polskich przedsiębiorców, a zgodnie z wpisem do KRS, jej prezesem został Krzysztof Strzylak, będący jednocześnie prezesem zarządu biura podróży Alfa Star S.A.

Czarter z Eurolot

Oficjalnym przewoźnikiem spółki 4YOU Airlines został Eurolot. Będzie on odpowiedzialny za wykonywanie rejsów czarterowych linii do momentu uzyskania przez nią certyfikatu przewoźnika lotniczego AOC, który wydawany jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, oraz wydawanej następnie koncesji na prowadzenie działalności czarterowej. Szacuje się, że procedura przejścia przez 4YOU Airlines wszystkich niezbędnych formalności potrwać może nawet do końca roku - dużo bardziej prawdopodobnym terminem jest jednak tegoroczna jesień. W temacie tym zapewne dużo mniej śpieszy się Eurolot, który wprost przyznaje, że ta współpraca to dla spółki duża szansa. „Konsekwentnie wprowadzamy w życie plan Eurolotu rozwinięcia działalności czarterowej w Polsce. To rynek przyszłościowy – obserwujemy stale zwiększające się zainteresowanie Polaków wyjazdami wakacyjnymi do „ciepłych krajów”. Dla naszej linii to szansa na rozwinięcie skrzydeł, dlatego tym bardziej cieszymy się ze współpracy z nowym przewoźnikiem 4YOU oraz biurem podróży Alfa Star, które możemy wspierać w rozpoczęciu działalności na rynku czarterów” – mówi Tomasz Balcerzak, Prezes Zarządu Eurolot SA. „Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego podejścia do współpracy przez Eurolot i uważamy, iż wzajemne relacje jakie udało nam się wspólnie wypracować będą początkiem nowej jakości na polskim rynku przewozów czarterowych. Mamy nadzieję, iż przyczynią się one również do obopólnego długotrwałego i stabilnego rozwoju spółek, zarówno 4YOU Airlines jak i Eurolotu” – dodaje Michał Mikołajczak, wiceprezes zarządu 4YOU Airlines Sp. z o.o.

Z 9 polskich miast

„Ciepłe kraje”, o których wspomina Balcerzak, to przede wszystkim najczęściej wybierane przez Polaków cele wakacyjnych wycieczek zagranicznych, czyli Turcja, Egipt, Tunezja oraz Grecja. Samoloty w barwach 4YOU Airlines stacjonują już na lotnisku Katowice – Pyrzowice, które wybrane zostało na bazę nowych linii czarterowych. Ich rejsy realizowane będą jednak nie tylko z Katowic (warto dodać, że to już czwarty, czarterowy przewoźnik, który wybrał Katowice na swoją bazę, po polskim Enter Air, litewskim Small Planet Airlines oraz kanadyjskim CanJet) – maszyny latać będą także z 8 innych polskich miast, czyli Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy. Loty będą realizowane przez trzy Airbusy A320, z których każdy może na swój pokład zabrać do 180 pasażerów. „Powstanie nowych linii lotniczych to odpowiedź na aktualną sytuację na rynku” - mówi Krzysztof Strzylak, prezes zarządu biura podróży Alfa Star S.A. oraz linii 4YOU Airlines.

Nieco ryzykowanie

Inwestycję touroperatora we własną linię lotniczą podeprzeć można wieloma racjonalnymi argumentami, jak choćby zwiększenie jego niezależności czy możliwość pełnej kontroli nad ceną lotów. Mimo wszystko wydaje się być to dość ryzykowne posunięcie. Choć 4YOU Airlines już zadeklarowały, że będą starały się pozyskać klientów oferując im optymalny stosunek jakości do ceny, to pytanie: jak na łączony biznes wycieczkowo – czarterowy zareagują pozostali polscy touroperatorzy, którzy mają korzystać z usług 4YOUAirlines?


Portal Skarbiec.Biz

Loading Comments
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie pit Ukraińca za 2022 rok