16 turystycznych „must see” roku 2016
http://sxc.hu/
Skarbiec

16 turystycznych „must see” roku 2016

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

W dopiero, co rozpoczętym roku czeka na turystów mnóstwo atrakcji. Autorzy współpracujący z „Forbes Travel Guide” postarali się, by odnaleźć je w najróżniejszych zakątkach świata. Wydarzenia ze świata sztuki i sportu, luksusowe hotele i miejsca zachwycające swoją malowniczością – na tej liście jest „dla każdego coś miłego”. Kolejność alfabetyczna.

 

Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

 

Miasto żurawi (tych metalowych). Nowy Jork na pustyni. To warto zobaczyć. Poza tym w tym roku ma nastąpić w nim otwarcie hotelu Four Seasons, a także placówek kulturalnych: Zayed National Museum oraz oddziałów Luwru i Guggenheim Museum.

 

Bermudy

 

W czerwcu 2017 roku te wyspy leżące na środku Oceanu Atlantyckiego (są one terytorium zależnym Wielkiej Brytanii) będą gościć Louis Vuitton America’s Cup World Series – najważniejsze i najpopularniejsze zawody żeglarskie świata. Jak zawsze przy okazji America’s Cup, zostanie skonstruowane specjalne miasteczko, które samo w sobie jest zawsze dużą atrakcją turystyczną. „Forbes” poleca, by wybrać się na Bermudy wcześniej (przed zawodami, które z pewnością przyciągną tłumy...) i odpocząć na przykład w luksusowym Cambridge Beaches Resort & Spa, popijając drinki (w spokoju, rozkoszując się widokiem...) na tarasie Tamarisk Restaurant.

 

Genewa (Szwajcaria)

 

Bol d’Or Mirabaud – największe w Europie zawody żeglarskie na zamkniętym akwenie, odbędą się na Jeziorze Genewskim w dniach 10-12 czerwca. We wrześniu warto tu wpaść na Montreux Route Gourmande – spacer po winnicach, okraszony wyśmienitym jedzeniem. A pod koniec roku po raz trzeci, gdy słynny Hotel De La Paix zyska drugie życie – w nowej odsłonie – jako The Ritz Carlton Geneve.

Lanai (Hawaje)

 

Ta malutka wysepka, prawdziwy raj w miniaturce, jest domem dla Four Seasons Resort Lana’i – luksusowego ośrodka wypoczynkowego. Jeśli tak ma wyglądać niebo, to warto być dobrym człowiekiem.

 

Los Cabos / Cabo San Lucas (Meksyk)

 

Kurort znajdujący się na samym końcu długiego na 1000 km Półwyspu Kalifornijskiego pięknieje z roku na rok. Co prawda został lekko uszkodzony przez huragan Odile w 2014 roku, ale w niezwykle szybkim tempie stanął na nogi. Godne polecenia hotele to: Las Ventanas al Paraíso; One & Only Palmilla, Los Cabos Resort; Esperanza, An Auberge Resort. Plus coś dla miłośników golfa: pole El Cardonal zaprojektowane przez Tigera Woodsa.

 

Nashville (Tennessee, USA)

 

Country, czyli “wiejski rock”. Z tym niezmiennie kojarzy się Nashville zwane Muzycznym Miastem. „Forbes” przekonuje jednak, że warto je odwiedzić nie tylko ze względu na mnogość knajp, w których można posłuchać country na żywo, podczas konsumpcji ogromnego steka. W sierpniu odbywa się w tym mieście Music City Food and Wine Festival, impreza przyciągająca wielu świetnych szefów kuchni z wielu znakomitych amerykańskich restauracji. To nie jest impreza dla hipsterów – wejściówka w 2015 roku kosztowała 500 USD! Gdzie można zatrzymać się na noc bez wstydu? Na przykład w The Hermitage Hotel.

 

Panama

 

Ten spokojny kraj, znajdujący się w Ameryce Łacińskiej, przyciąga nie tylko klimatem i przyrodą, ale również architekturą (Biomuseo pomysłu Franka Gehry, Casco Viejo z listy światowego dziedzictwa UNESCO) oraz unikalnymi miejscami do wypoczynku (np. Gamboa Rainforest Resort).

 

Park City (Utah, USA)

 

Ta górska miejscowość stanie Utah jest jedną z najciekawszych w USA zimowych destynacji dla zapalonych narciarzy. W oczach magazynu „Forbes” zyskała dodatkowo po tym, jak bajecznie położony hotel Waldorf Astoria wprowadził do swojej oferty moc atrakcji dla miłośników „białego szaleństwa” – mowa o biletowanych programach szkoleniowych, podczas których można uczyć się szusować w towarzystwie medalistów olimpijskich w narciarstwie. W dodatku, jak przypomina „Forbes”, każdego roku pod koniec stycznia Park City (a także: Sundance Resort, Salt Lake City i Ogden) gości Sundance Film Festival – jeden z kilkunastu najważniejszych festiwali filmowych na świecie.

 

Paryż (Francja)

 

Mimo że w listopadzie 2015 roku stolica Francji stała się areną dzia%C

Loading Comments
Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Uwaga: zmiany w CIT 2022. Sprawdź!