Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

16 turystycznych „must see” roku 2016
http://sxc.hu/
Skarbiec

16 turystycznych „must see” roku 2016

Dokąd warto pojechać w tym roku na wakacje, lub choćby na długi weekend? Magazyn „Forbes” już pod koniec stycznia, jak co roku, wskazał najbardziej „gorące” cele wyjazdów turystycznych na 2016 rok. Na liście znalazły się m.in. Paryż, Panama, Taipei oraz hawajska wyspa Lanai.

W dopiero, co rozpoczętym roku czeka na turystów mnóstwo atrakcji. Autorzy współpracujący z „Forbes Travel Guide” postarali się, by odnaleźć je w najróżniejszych zakątkach świata. Wydarzenia ze świata sztuki i sportu, luksusowe hotele i miejsca zachwycające swoją malowniczością – na tej liście jest „dla każdego coś miłego”. Kolejność alfabetyczna.

 

Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

 

Miasto żurawi (tych metalowych). Nowy Jork na pustyni. To warto zobaczyć. Poza tym w tym roku ma nastąpić w nim otwarcie hotelu Four Seasons, a także placówek kulturalnych: Zayed National Museum oraz oddziałów Luwru i Guggenheim Museum.

 

Bermudy

 

W czerwcu 2017 roku te wyspy leżące na środku Oceanu Atlantyckiego (są one terytorium zależnym Wielkiej Brytanii) będą gościć Louis Vuitton America’s Cup World Series – najważniejsze i najpopularniejsze zawody żeglarskie świata. Jak zawsze przy okazji America’s Cup, zostanie skonstruowane specjalne miasteczko, które samo w sobie jest zawsze dużą atrakcją turystyczną. „Forbes” poleca, by wybrać się na Bermudy wcześniej (przed zawodami, które z pewnością przyciągną tłumy...) i odpocząć na przykład w luksusowym Cambridge Beaches Resort & Spa, popijając drinki (w spokoju, rozkoszując się widokiem...) na tarasie Tamarisk Restaurant.

 

Genewa (Szwajcaria)

 

Bol d’Or Mirabaud – największe w Europie zawody żeglarskie na zamkniętym akwenie, odbędą się na Jeziorze Genewskim w dniach 10-12 czerwca. We wrześniu warto tu wpaść na Montreux Route Gourmande – spacer po winnicach, okraszony wyśmienitym jedzeniem. A pod koniec roku po raz trzeci, gdy słynny Hotel De La Paix zyska drugie życie – w nowej odsłonie – jako The Ritz Carlton Geneve.

Lanai (Hawaje)

 

Ta malutka wysepka, prawdziwy raj w miniaturce, jest domem dla Four Seasons Resort Lana’i – luksusowego ośrodka wypoczynkowego. Jeśli tak ma wyglądać niebo, to warto być dobrym człowiekiem.

 

Los Cabos / Cabo San Lucas (Meksyk)

 

Kurort znajdujący się na samym końcu długiego na 1000 km Półwyspu Kalifornijskiego pięknieje z roku na rok. Co prawda został lekko uszkodzony przez huragan Odile w 2014 roku, ale w niezwykle szybkim tempie stanął na nogi. Godne polecenia hotele to: Las Ventanas al Paraíso; One & Only Palmilla, Los Cabos Resort; Esperanza, An Auberge Resort. Plus coś dla miłośników golfa: pole El Cardonal zaprojektowane przez Tigera Woodsa.

 

Nashville (Tennessee, USA)

 

Country, czyli “wiejski rock”. Z tym niezmiennie kojarzy się Nashville zwane Muzycznym Miastem. „Forbes” przekonuje jednak, że warto je odwiedzić nie tylko ze względu na mnogość knajp, w których można posłuchać country na żywo, podczas konsumpcji ogromnego steka. W sierpniu odbywa się w tym mieście Music City Food and Wine Festival, impreza przyciągająca wielu świetnych szefów kuchni z wielu znakomitych amerykańskich restauracji. To nie jest impreza dla hipsterów – wejściówka w 2015 roku kosztowała 500 USD! Gdzie można zatrzymać się na noc bez wstydu? Na przykład w The Hermitage Hotel.

 

Panama

 

Ten spokojny kraj, znajdujący się w Ameryce Łacińskiej, przyciąga nie tylko klimatem i przyrodą, ale również architekturą (Biomuseo pomysłu Franka Gehry, Casco Viejo z listy światowego dziedzictwa UNESCO) oraz unikalnymi miejscami do wypoczynku (np. Gamboa Rainforest Resort).

 

Park City (Utah, USA)

 

Ta górska miejscowość stanie Utah jest jedną z najciekawszych w USA zimowych destynacji dla zapalonych narciarzy. W oczach magazynu „Forbes” zyskała dodatkowo po tym, jak bajecznie położony hotel Waldorf Astoria wprowadził do swojej oferty moc atrakcji dla miłośników „białego szaleństwa” – mowa o biletowanych programach szkoleniowych, podczas których można uczyć się szusować w towarzystwie medalistów olimpijskich w narciarstwie. W dodatku, jak przypomina „Forbes”, każdego roku pod koniec stycznia Park City (a także: Sundance Resort, Salt Lake City i Ogden) gości Sundance Film Festival – jeden z kilkunastu najważniejszych festiwali filmowych na świecie.

 

Paryż (Francja)

 

Mimo że w listopadzie 2015 roku stolica Francji stała się areną dzia%C

Loading Comments