1,4 mln osób odebrało Kartę Dużej Rodziny
http://sxc.hu/
Skarbiec.biz

1,4 mln osób odebrało Kartę Dużej Rodziny

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Program wsparcia rodzin wielodzietnych Karta Dużej Rodziny, opracowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaczął obowiązywać od 16 czerwca 2016 roku. Jego celem jest z jednej strony obniżenie kosztów comiesięcznych rachunków rodzin wielodzietnych, z drugiej, umożliwienie im szerszego dostępu do ogólnopolskiej oferty kulturalnej i sportowej, dzięki pakietowi zniżek.
 

3+


Rządowe wsparcie przeznaczone jest dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od uzyskiwanego dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą z niej korzystać dożywotnio, dzieci do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat. W przypadku osób niepełnosprawnych, karta wydawana jest na czas orzeczenia o niepełnosprawności. KDR przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Aby ją otrzymać, należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.
 

Nawet 3,4 mln rodzin


Karta Dużej Rodziny cieszy się rosnącą popularnością. Do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która jest producentem kart, na początku grudnia wpłynęło zamówienie na produkcję półtoramilionowego dokumentu. Trafi ono do rodziny z Kawęczyna. Z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już 1,4 mln osób ma już swoją kartę. W sumie z programu skorzystać może ok. 3,4 mln członków dużych rodzin.
 

Dzięki karcie, rodziny 3+ mogą skorzystać ze zniżek m.in. w sklepach spożywczych, u operatorów telefonii komórkowej, na stacjach paliw oraz w instytucjach rekreacji i kultury. W sumie ulgi honorowane są przez ponad tysiąc firm i instytucji w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce. Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, stacje paliw Orlen i Lotos oraz ogólnopolskie sieci sklepów spożywczych m.in.: Carrefour, Piotr i Paweł oraz Simply.
 

Wciąż można wesprzeć rodziny 3+


Partnerzy Karty Dużej Rodziny to nie tylko duże ogólnopolskie firmy, ale także wiele przedsiębiorstw lokalnych, których udział w programie skutecznie wspiera miejscową społeczność. Są to przedszkola, lokalne muzea, a nawet gabinety stomatologiczne. Miejsca, które oferują zniżki są oznaczone specjalnym znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Cały czas można zostać partnerem rządowego programu. Do włączenia się do akcji zapraszane są firmy i instytucje niezależnie od sektora czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Wystarczy określić, jakiego rodzaju zniżki, ulgi bądź inne korzyści firma może zaoferować rodzinom wielodzietnym i wypełnić e-deklarację, dostępną na rodzina.gov.pl/duza-rodzina. Po pozytywnej weryfikacji formularza, zostają ustalone szczegółowe warunki współpracy, a następnie minister pracy lub wojewoda (w przypadku firm czy instytucji działających lokalnie) podpisuje z firmą umowę w sprawie przyznawania uprawnień rodzinom wielodzietnym.


Portal Skarbiec.biz S.A. największy, niezależny serwis o prawie, finansach i gospodarce.

 

Loading Comments
Gorące tematy
Najlepsza faktura to:
Wyniki sondażu: sondaż 145 głosów
35%

tradycyjna

51 głosów
49%

elektroniczna bez podpisu

71 głosów
16%

elektroniczna z podpisem

23 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Od dziś rodziny z minimum trójką dzieci będą mogły składać wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny uprawniającej do zniżek