Organizacje Pożytku Publicznego Wielkopolskie

Strona 1 z 53
fundacja rosa

Organizacje Pożytku Publicznego Wielkopolskie

Na terenie Wielkopolski mieści się bardzo wiele organizacji, które działają na rzecz pożytku społecznego. Warto je wesprzeć, zwłaszcza, jeśli pochodzisz z tego regionu. Pomagasz tymsamym swojemu otoczeniu.

Przekazanie 1% - nic nie kosztuje

Spełniając swój obowiązek i płacąc podatki, możemy w prosty sposób wspomóc organizacje pożytku publicznego. Wystarczy, że przy uzupełnieniu deklaracji pit w odpowiedniejrubrycezeznania podatkowego (tytuł: „wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji OPP”), wpiszemy nazwę i numer organizacji pod jakim widnieje ona w Krajowym Rejestrze Sądowym. Numer KRS danej instytucji odszukamy m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, oraz w bazie ngo.pl.

Kto może przekazać 1 procent podatku dochodowego?

Najprościej mówiąc może to zrobić osoba, która pracuje i rozlicza się z fiskusem. Innymi słowy mówiąc: podatnik objęty liniowo 19-procentową stawką podatku, podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych. Odbiorcą dotacji może być wyłącznie organizacja wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

W celu zachowania prawa do przekazania jednego procenta należy złożyć rozlicznie roczne w ustalonym terminie. Do 31 stycznia dla ryczałtowego podatku od przychodu PIT. Dla płacącego rozliczających się z PIT: 36, 37, 38 –wyznaczony czas mija 30 kwietnia.