Problem z chmura.podatnik.info

Problem z chmura.podatnik.info

Postprzez Damian Wyrozumski » 01 wrz 2012, 03:58

witam serdecznie! mam do państwa pytanie. rozliczam się poprzez pit-37 z załącznikiem pit-0 korzystając z ulgi prorodzinnej. wszędzie jest napisane, że kwota na jedno dziecko to 1112,04 zwielokrotniona o posiadaną ilość dzieci. ja mam dwoje dzieci i po wprowadzeniu wymaganych informacji w pit-37 i pit-0 wychodzi kwota 1683,00 co robię źle, że kwota nadpłaty nie wynosi np. 2224,08? proszę o pomoc.
Damian Wyrozumski

Odpowiedź na zgłoszenie błędu

Postprzez Redakcja Podatnik.info » 01 wrz 2012, 05:57

Witam serdecznie, Kwota ta stanowi odliczenie od podatku i jest także ograniczona jego wartością. Jeśli podatek do zapłacenia nie przekracza kwoty ulgi, to ulga ta zostanie ograniczona do wysokości podatku i podatek do zapłacenia zostanie wyzerowany. Prosimy także sprawdzić czy przypadkiem nie zostały zaznaczone pola dla współmałżonka w polach danych dzieci. Ponieważ, gdy zostaną zaznaczone także kwadraty małżonka do ulga zostanie podzielona na podatnika i współmałżonka, co w przypadku indywidualnego rozliczenia jest błędem. Zaznaczamy, że powyższa informacja stanowi wyłącznie wyraz naszej wiedzy oraz poglądów i ma wyłącznie charakter informacyjny. Zawarte informacje i dane nie stanowią czynności doradztwa prawnego lub podatkowego, ani też żadnego innego doradztwa. Pozdrawiamy, Redakcja Podatnik.info
Redakcja Podatnik.info

Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl