Problem z programem do PIT Genowefa Lenz

Problem z programem do PIT

Postprzez Genowefa Lenz » 14 wrz 2012, 18:24

mam pytanie.czy dochod ze zbycia nieruchomosci pit 39 moze byc byc brany do naliczenia zasilku rodzinnego_?moj dochod rodzinny w przeliczeniu na osobe nie przekraczakwoty 539,00 a mimo to odmowiono mi swiadczenia,gdyz doliczono mi dochod z pitu 39 uwazam ,ze jest to nieporozumienie lub brak wiedzy .bardzo prosze o odpowiedz,pozdrawiam
Genowefa Lenz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 wrz 2012, 12:51
 

Odpowiedź na zgłoszenie błędu

Postprzez Redakcja Podatnik.info » 14 wrz 2012, 22:13

Witam serdecznie, Opodatkowany dochód ze zbycia nieruchomości wykazany w PIT-39 za rok 2012 jest brany do łącznego dochodu potrzebnego do naliczenia zasiłku rodzinnego. wg ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych z późn. zm. art.3 ust.1 pkt 1 lit.a do dochodu przy naliczeniu zasiłku rodzinnego dolicza się m. in. przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307, z późn. zm. W powyższej ustawie art. 30e ma brzmienie: "Od dochodu z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a–c podatek dochodowy wynosi 19 % podstawy obliczenia podatku." Zaznaczamy, że powyższa informacja stanowi wyłącznie wyraz naszej wiedzy oraz poglądów i ma wyłącznie charakter informacyjny. Zawarte informacje i dane nie stanowią czynności doradztwa prawnego lub podatkowego, ani też żadnego innego doradztwa. Pozdrawiamy, Redakcja Podatnik.info
Redakcja Podatnik.info
 
Posty: 1549
Dołączył(a): 18 kwi 2012, 18:38
 
 

Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl